PKO Ekstraklasa: zasłużone zwycięstwo Śląska w Poznaniu

• Data publikacji: 09.08.2019, 22:25

Na początek 4. kolejki PKO Ekstraklasy, na stadionie przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu, w meczu na szczycie, Lech podejmował ekipę Śląska Wrocław. Po emocjonującym spotkaniu goście wygrali - 3:1, a bohaterem został Łukasz Broź.

Od pierwszego gwizdka Szymona Marciniaka oba zespoły ruszyły do ataku i wiadomo było, że będzie się dużo działo. Długo nie musieliśmy czekać, bo już w 6. minucie, goście otrzymali rzut karny. Thomas Rogne zagrał piłkę ręką, a prowadzenie Śląskowi dał pewnym strzałem Robert Pich. Dokładnie po kwadransie gry, gospodarze doprowadzili do wyrównania. Kapitan "Kolejorza" łatwo oszukał defensorów i sprytnym, płaskim uderzeniem przy dalszym słupku pokonał swojego niedawnego kolegę Matusa Putnocky'ego. Jednak wrocławianie nie załamali się i już po 120 sekundach odzyskali prowadzenie w meczu. Fantastycznym strzałem z granicy pola karnego popisał się boczny obrońca Łukasz Broź, nie dając Mickey'owi van der Hartowi żadnych szans na jakąkolwiek reakcję. Popularny "Broziu" ponownie wpisał się na listę strzelców w 27. minucie. Tym razem wykorzystał on doskonałe dośrodkowanie Krzysztofa Mączyńskiego i fatalne ustawienie bramkarza Lecha, głową posyłając piłkę do siatki.

Po zmianie stron tempo meczu nieco siadło, choć więcej próbowali zdziałać Lechici. Najlepszą okazję, w 56. minucie, miał Christian Gytkjaer, lecz jego główka minimalnie przeszła nad poprzeczką wrocławskiej bramki. W 75. minucie, kolejną doskonałą szansę mieli miejscowi, ale potężne uderzenie z dystansu Pedro Tiby świetnie wybronił Putnocky. Do samego końca trwało bombardowanie obu bramek, ale wynik nie uległ już jednak zmianie.

Lech Poznań - Śląsk Wrocław 1:3 (1:3)

Bramki: 15' Jevtić6' (k.) Pich, 17', 27' Broź

Lech Poznań: van der Hart - Gumny, Rogne, Crnomarković, Kostevych (71' Makuszewski) - Muhar (80' Tomczyk), Tiba, Jevtić - Amaral (56' Puchacz), Gytkjaer, Jóźwiak

Śląsk Wrocław: Putnocky - Stiglec, Golla, Celeban, Broź (84' Dankowski) - Mączyński, Łabojko, Płacheta (90' Łyszczarz), Pich, Musonda - Exposito (72' Cholewiak)

Żółte kartki: 5' Rogne, 65' Jevtić, 89' Tiba, 90+2' Gumny - 66' Golla, 74' Mączyński

Czerwona kartka: 90+7' Mączyński (druga żółta)

Sędziował: Szymon Marciniak (Płock)