Premier League: Liverpool gromi Norwich na start sezonu!

• Data publikacji: 09.08.2019, 22:52

Dzisiaj ruszył nowy sezon w angielskiej Premier League. Na start Liverpool podejmował u siebie Norwich City.

Rozpoczęły się długo wyczekiwane zmagania w Premier League. Mecz otwarcia odbył się na Anfield Stadium w Liverpoolu.

Mecz rozpoczął się od dość szybkiego zdobycia bramki przez gospodarzy, jednak był to gol samobójczy. Do przerwy "The Reds" zdołali trafić do siatki rywali jeszcze trzykrotnie i schodzili do szatni z prowadzeniem 4:0. Pod koniec pierwszej części gry, urazu doznał bramkarz Liverpoolu - Alisson. W jego miejsce wszedł nowy nabytek klubu z Anfield - Adrian.

Druga połowa była już mniej "brutalna" dla przyjezdnych. Udało im się strzelić honorową bramkę, a dokonał tego Fin Teemu Pukki, czyli król strzelców poprzedniego sezonu zaplecza Premier League.

Liverpool FC - Norwich City 4:1 (4:0)
Bramki: 7' Hanley (sam.), 19' Salah, 28' van Dijk, 42' Origi - 64' Pukki
Liverpool FC: Alisson (39' Adrian) - Alexander-Arnold, Gomez, van Dijk, Robertson - Henderson, Fabinho, Wijnaldum - Salah, Firmino (85' Milner), Origi (74' Mane)
Norwich City: Krul - Aarons, Hanley, Godfrey, Lewis - McLean, Trybull (70' Hernandez) - Buendia, Stiepermann (58' Leitner), Cantwell - Pukki (83' Drmic)
Żółte kartki: 60' Leitner, 65' Buendia
Sędziował: Michael Oliver (Ashington)