PKO Ekstraklasa: pewne zwycięstwo Zagłębia Lubin

• Data publikacji: 10.08.2019, 19:26

Zagłębie Lubin bez większych problemów wygrało u siebie z Arką Gdynia 2:0. Gole dla Miedziaków zdobywali Sasa Zivec i Patryk Szysz.

Zagłębie Lubin bardzo szybko wyszło na prowadzenie - już w 8. minucie do siatki trafił Sasa Zivec, który skorzystał z fantastycznego podania za plecy obrońców od Guldana i w sytuacji sam na sam zachował zimną krew. Późniejsza część spotkania przebiegała zgodnie z planem gospodarzy, którzy kontrolowali sytuację na boisku. Arka Gdynia zaś rzadko atakowała, mimo że często posiadała piłkę. W 29. minucie Zagłębie mogło powiększyć prowadzenie, ale będący w znakomitej sytuacji Czerwiński fatalnie spudłował. Swoją szansę miał ponownie Zivec, ale także przestrzelił. Do końca pierwszej połowy wynik już nie uległ zmianie.

Po przerwie obraz gry nie uległ zbytnio zmianie. Zagłębie nadal trzymało na dystans Arkę. To, czym wyróżnił się ten mecz, to z pewnością niedokładność w okolicach pola karnego. Bramkarze mieli dzisiaj mało do roboty, bo napastnicy i pomocnicy najzwyczajniej w świecie nie trafiali nawet w światło bramki. W 63. minucie doskonałą okazję miał Patryk Szysz, który otrzymał podanie w środku pola karnego. Polak jednak zdecydował się na strzał bez przyjęcia, przez co zamiast gola, zobaczyliśmy kiks w wykonaniu 21-latka. Chwilę później wychowanek Górnika Łęczna już się nie mylił i wpakował piłkę do siatki strzałem przy lewym słupku. Na brawa zasługuje także Filip Starzyński, który zachował spokój w polu karnym i wystawił "patelnię" młodszemu koledze. W końcówce spotkania Arka robiła co mogła, by odrobić dwubramkową stratę, obrona Zagłębia grała jednak zbyt dobrze. W doliczonym czasie gry Marcin Budziński mógł zdobyć pięknego gola z dystansu, ale piłkę lecącą w samo okno bramki, sparował Forenc. Tym samym Zagłębie zachowało czyste konto i notuje kolejne 3 punkty w tym sezonie.

Zagłębie Lubin - Arka Gdynia 1:0 (1:0)

Bramki: 3' Sasa Zivec, 66' Patryk Szysz

Zagłębie: Forenc - Balić, Oko, Guldan, Kopacz - Poręba (73' Ślisz), Tosik, Zivec (72' Tuszyński), Starzyński, Czerwiński - Szysz (85' Bohar)

Arka: Steinbors - Zbozień (68' Olczyk), Danch, Helstrup (60' Maghoma), Marciniak - Deja, Busuladzić, Antolik (46' Budziński), Nalepa, Młyński - Serrarens

Kartki: 53' Tosik

Sędziował: Tomasz Musiał (Kraków)