Premier League: Arsenal rozpoczyna sezon zwycięstwem

• Data publikacji: 11.08.2019, 17:00

Arsenal zwycięstwem na wyjeździe inauguruje sezon 2019/2020 w Premier League. Kanonierzy skromnie pokonali zespół Newcastle United 1:0. Samo spotkanie nie porywało, poza krótkimi momentami oglądaliśmy głównie wymianę piłki w środkowej strefie boiska.

Dość niemrawo rozpoczęło się spotkanie na St James’ Park. Inicjatywy przez długi czas nie przejmowała żadna z drużyn, nie licząc pojedynczych indywidualnych zrywów, gra toczyła się w środkowej strefie boiska. Dopiero w 17 minucie oglądaliśmy pierwszą dobrą sytuację podbramkową. Joeliton minimalnie spudłował strzałem z główki po dośrodkowaniu Matta Richiego. Brazylijczyk miał jeszcze jedną sytuację 10 minut później, kiedy to wymanewrował linię defensywną Kanonierów i wypracował sobie miejsce do oddania strzału. Uderzył jednak prosto w bramkarza Arsenalu. Dużo problemów bramkarzowi Srok sprawił Pierre-Emerick Aubameyang w 31 minucie. Dobrze dośrodkowywał w tej sytuacji Mkhitaryan, jeszcze lepsze było przyjęcie Gabończyka, jednak na wysokości zadania stanął Martin Dubravka. Do przerwy to Arsenal sprawiał wrażenie drużyny lepszej, ale nie można mówić o spektakularnej dominacji ekipy z Londynu.

Początek drugiej połowy przebiegał bardzo podobnie do przebiegu tej pierwszej części, kiedy to Arsenal atakował, ale zbyt powolnie i czytelnie. Bramka padła jedynie po fatalnym błędzie graczy Newcastle United w 58 minucie. Zawalił głównie Jetro Willems, który to postanowił poczekać na podanie, zamiast do niego wyruszyć. Sytuację wykorzystał Ainsley Maitland-Niles. Błyskawicznie wyruszył z kontrą i idealnie odegrał do Aubameyanga, który zwykł nie marnować takich sytuacji - 1:0. Sroki ruszyły z odrabianiem strat, ale ich ataki były zbyt mało odważne. Kanonierzy grali spokojną piłkę na utrzymanie wyniku w tym ciężkim dla nich spotkaniu. Wynik udało się dowieźć do końca głównie dzięki niemocy gospodarzy. W całym spotkaniu oddali zaledwie dwa celne strzały na bramkę Kanonierów

Newcastle United - Arsenal 0:1 (0:0)

Bramki: Aubameyang 58'

Newcastle United: Dubravka - Dummett, Lascelles, Schaer - Ritchie, Longstaff (Saint-Maximin 67'), Hayden, Shelvey (Willems 54'), Manquillo - Almiron - Joeliton
Arsenal Londyn: Leno - Maitland-Niles, Chambers, Sokratis, Monreal - Guendouzi, Xhaka - Mkhitaryan (Martinelli 84'), Willock (Ceballos 64'), Nelson (Pepe 71') - Aubameyang

Żółte kartki: Almiron 18' - Nelson 25', Mkhitaryan 37', Xhaka 81'

Sędziował: Martin Atkinson (Drighlington)