Ligue 1: mocny początek PSG

• Data publikacji: 11.08.2019, 23:42

PSG zalicza mocne wejście w nowy sezon. Mistrz Francji pokonał Olympique Nimes 3:0.

Spotkanie już w 24. minucie otworzył Edinson Cavani, który zamienił rzut karny na gola. Warto dodać, że sędziemu, przy udzieleniu jedenastki PSG, pomógł VAR. Arbiter spotkania bowiem nie wyłapał zagrania ręką Pablo Martineza, powtórki jednak były w gotowości i szybko zgłosiły wykroczenie. PSG mogło jednak już wygrywać 2:0, ale chwilę wcześniej Kylian Mbappe nie wykorzystał świetnej sytuacji sam na sam, którą indywidualnie wypracował. W pierwszej połowie szansę na trafienie z gry zmarnował także Cavani, który pomylił się dosłownie o centrymetry przy strzale z pola karnego.

Druga połowa to już kompletna dominacja paryżan. W 56. minucie wreszcie dopiął swego Kylian Mbappe, który skorzystał z dobrego dogrania Juana Bernata i umieścił piłkę w siatce. 13 minut później było już 3:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Angel Di Maria, który został wypatrzony w polu karnym przez Mbappe i w sytuacji sam na sam dopełnił wszelkich formalności. PSG tym samym rozpoczyna sezon od wysokiego i pewnego zwycięstwa, mimo, że w składzie nadal brakuje Neymara.

PSG - Olympique Nimes 3:0 (1:0)

Bramki: 24' Cavani (k.), 56' Mbappe, 69' Di Maria

PSG: Areola - Bernat, Diallo, Silva (80' Paredes), Kehrer (75' Meunier) - Draxler, Verratti, Marquinhos, Sarabia (64' Di Maria) - Cavani, Mbappe

Olympique Nimes: Bernardoni - Alakouch, Briancon, Martinez, Miguel - Paquiez (80' Valdivia), Bobichon, Valls (89' Sainte-Luce) - Ferhat, Ripart, Philippoteaux (73' Duljević)

Kartki: 45+1' Verratti, 61' Draxler

Sędziował: Clement Turpin (Oullins)