PKO Ekstraklasa: remis w hicie kolejki

• Data publikacji: 12.08.2019, 20:02

Lechia Gdańsk zremisowała 1:1 z Jagiellonią Białystok. Gole strzelali Artur Sobiech i Ognjen Mudrinski.

Już w 7. minucie Jagiellonia Białystok miała szansę na wyjście na prowadzenie. Jesus Imaz jednak oddał niecelny strzał w dogodnej sytuacji. Chwilę później Lechia odpowiedziała o wiele lepszą próbą - Patryk Lipski bez namysłu uderzył na bramkę, ale umiejętnościami bramkarskimi popisał się Damian Węglarz, który zapobiegł utracie bramki. W 25. minucie nie miał już jednak nic do gadania, gdy wysokie dośrodkowanie na gola zamienił Artur Sobiech. Polak główką pokonał bramkarza i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Kilkadziesiąt sekund później Polak po raz kolejny umieścił piłkę w siatce, sędzia jednak zareagował błyskawicznie i odgwizdał pozycję spaloną. Tuż przed przerwą Jagiellonia mogła wyrównać, a nawet trafiła do bramki. Uderzenie Tomasa Prikryla zostało jednak anulowane przez pozycję spaloną, którą dostrzegł VAR. Do przerwy 1:0 dla gospodarzy.

Po zmianie stron białostoczanie od razu rzucili się do ataku. W 56. minucie Patrykowi Klimali zabrakło jednak szczęścia, gdy piłka po jego uderzeniu przeleciała tuż obok słupka. W 74. minucie Jaga dopięła jednak swego. Wprowadzony chwilę wcześniej Ognjen Mudrinski wyrównał stan spotkania strzałem z woleja. Gola jednak by nie było, gdyby nie fatalna interwencja Mladenovicia, który przy próbie wybicia piłki trafiłw rywala, przez co futbolówka trafiła do gracza Jagiellonii. Do końca spotkania wynik już nie uległ zmianie, tym samym obie drużyny podzieliły się punktami i obecnie są sąsiadami w tabeli PKO Ekstraklasy na pozycjach 6. i 7.

Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 1:1 (1:0)

Bramki: Sobiech (25') - Mudrinski (74')

Lechia: Kuciak - Mladenović, Augustyn, Nalepa, Fila (83' Łukasik) - Kubicki, Lipski (88' Wolski), Makowski - Peszko (58' Gajos), Sobiech, Paixao

Jagiellonia: Węglarz - Wójcicki, Runje, Arsenic, Bodvarsson - Pospisil, Romanczuk, Prikryl - Imaz (89' Nawrocki), Camara (17' Bida), Klimala (60' Mudrinski)