Fortuna I liga: Termalica liderem, Podbeskidzie również zwycięskie

• Data publikacji: 12.08.2019, 21:31
Miedź Legnica wygrała w derbach z Chrobrym Głogów. Termalica pokonała u siebie Zagłębie Sosnowiec i została liderem tabeli, a Stal Mielec niespodziewanie bardzo wysoko przegrała z drużyną Podbeskidzia.

Najbliższy sezon I ligi zapowiada się niezwykle interesująco. Początek sezonu pokazał, że poziom drużyn w pierwszoligowej stawce jest bardzo wyrównany, a szanse na awans do PKO Ekstraklasy mogą rozstrzygać się do ostatnich kolejek. Fatalny początek rundy na zapleczu Ekstraklasy zanotowało Zagłębie Sosnowiec, znajdujące się po sobotniej porażce w strefie spadkowej. Po dobrym początku wpadkę na wyjeździe zanotował również Radomiak Radom.

GKS Bełchatów - Radomiak Radom

Od początku spotkania gospodarze przeważali i dyktowali swoim rywalom warunki. Po pierwszych 35-minutach drużyna GKS-u Bełchatów prowadziła już 2:0 po strzałach Zdybowicza i Biela. W końcówce drugiej połowy wynik spotkania ustalił Kocyla, który pojawił się na boisku na kwadrans przed zakończeniem meczu. Gracze Radomiaka wielokrotnie ratowali się faulami, co zaowocowało aż 5 żółtymi kartkami dla przyjezdnych.

Podbeskidzie Bielsko Biała Stal Mielec

Aspirująca do awansu drużyna Stali Mielec została bardzo szybko zweryfikowana przez zawodników Podbeskidzia, którzy na własnym boisku nie dali piłkarzom z Podkarpacia żadnych szans i pokonali ich aż 4:1. Pomimo tego, że to przyjezdni za sprawą uderzenia Paluchowskiego objęli prowadzenie, to gospodarze skrupulatnie wykorzystali błędy rywali i zgarnęli trzy punkty. Bohaterem spotkania został Danielak, który strzelił hat-tricka.