El. Ligi Mistrzów: emocjonująca końcówka w Kijowie!

• Data publikacji: 13.08.2019, 22:50

Dziś odbyły się rewanżowe spotkania 3. rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Doświadczyliśmy wielu emocji oraz zwrotów akcji, a także solidnych meczów.

(AZE) Qarabag Agdam 0:2 APOEL Nikozja (CYP)

34' (kar.) De Vincenti, 68' Matic (pierwszy mecz 2:1, awans - APOEL Nikozja)

Zespół z Cypru przyjechał do Azerbejdżanu z nadzieją, że pomimo porażki u siebie zdołają awansować dalej. Do oczekiwanego celu musieli wygrać różnicą jednej bramki (lecz więcej niż 1:0), a w przypadku zwycięstwa 2:1 pokonać rywali w dogrywce. Po 1. połowie prowadzili 1:0, dzięki Tomasowi De Vicenti, który wykorzystał rzut karny. Po 20. minutach gry w drugiej części spotkania Matic podwyższył prowadzenie, które goście utrzymali już do końca. Dzięki wygranej 2:0 APOEL awansował do czwartej, czyli ostatniej rundy eliminacji LM.

(NOR) Rosenborg 3:1 NK Maribor (SLO)

53' Soderlund, 61', 81' Konradsen - 45+2' Vancas (pierwszy mecz 3:1, awans - Rosenborg)

Norweska ekipa podchodziła do tego spotkania ze sporą zaliczką. Po zwycięstwie 3:1 w Mariborze, ich awans do następnej rundy był wręcz pewny. Mimo tego, że pierwszą bramkę zdobyli goście, na początku 2. połowy piłkarze Rosenborga wyrównali. Nieco później wyszli już na prowadzenie, które potem jeszcze podwyższyli do wyniku 3:1. Pewne zwycięstwa w obu meczach i awans do 4. rundy eliminacji.

(UKR) Dynamo Kijów 3:3 Club Brugge (BEL)

6' Buyalskyy, 50' Shepelev - 38' Deli, 88' Vormer, 90+5 Openda (pierwszy mecz 0:1, awans - Club Brugge)

W podstawowym składzie gospodarzy wyszedł na boisko Tomasz Kędziora. Jego zespół bardzo szybko strzelił pierwszą bramkę, bowiem już w 6. minucie. Kilka minut przed końcem Belgowie wyrównali, ale na samym początku drugiej połowy gospodarze znów wyszli na prowadzenie. Pod koniec meczu zawodnik gospodarzy, Burda, obejrzał czerwony kartonik i musiał opuścić boisko. Taką samą karę otrzymał chwilę po tym zdarzeniu zawodnik Brugge. W 88. minucie goście trafili do bramki rywali na 2:2 i awans do następnej rundy był o włos. Nie był to koniec emocji, bowiem w doliczonym czasie najpierw zawodnik Brugii trafił gola samobójczego, a chwilę potem znów goście wyrównali. Wynik remisowy utrzymał się potem do końca spotkania, dzięki czemu belgijska ekipa melduje się w 4. rundzie eliminacji LM.

(DEN) FC Kopenhaga 1:1* (po karnych) Crvena zvezda (SRB)

45' N'Doye - 17' Boakye (pierwszy mecz 1:1, awans - Crvena zvezda)

Crvena zvezda (ang. Red Star) zrobiła niespodziankę w zeszłym sezonie, kiedy to niespodziewanie pokonali ekipę Salzburga i zameldowali się w fazie grupowej. Tym razem mają taki sam cel. Po remisie w Belgradzie nadszedł czas na spotkanie w Kopenhadze. Mimo tego, że pierwszą bramkę zdobyli goście, tuż przed przerwą zawodnicy gospodarzy zdołali wyrównać. W 54. minucie Milunovic (Crvena) obejrzał drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną. Do końca drugiej połowy nie oglądaliśmy już bramek i nadszedł czas na dogrywkę. W dodatkowych 30. minutach nie rozstrzygnięto zwycięzcy, toteż trzeba było odbyć konkurs rzutów karnych. Podczas jedenastek piłkarze nie zachwycali zbyt dobrą skutecznością. Po 11. kolejkach Crvena zvezda wygrała 7:6 i ostatecznie melduje się w 4. rundzie eliminacji.

(HUN) Ferencvarosi TC 0:4 Dinamo Zagrzeb (CRO)

16', Ademi, 47' Petkovic, 55' Olmo, 79' Gojak (pierwszy mecz 1:1, awans - Dinamo Zagrzeb)

Po remisie w Zagrzebie zawodnicy Dinama przyjechali do Węgrzech, aby wygrać i awansować dalej. Strzelanie rozpoczęli w 16. minucie spotkania. Dwie minuty po starcie drugiej połowy podwyższyli prowadzenie na 2:0 i byli już niemal pewni awansu do 4. rundy. Po przerwie Olmo trafił na 3:0. W 69. minucie Civic (Ferencvarosi) otrzymał drugą żółtą kartkę i był zmuszony opuścić plac gry. Na "dobicie" rywali gola zdobył Gojak. Pewne zwycięstwo i awans chorwackiej drużyny do następnej fazy kwalifikacji.

(NED) Ajax Amsterdam 3:2 PAOK Saloniki (GRE)

42' (kar.), 84' (kar.) Tadic, 79' Tagliafico - 24', 90+4' Biseswar (pierwszy mecz 2:2, awans - Ajax Amsterdam)

Ajax był sensacją poprzedniej edycji Ligi Mistrzów. Zawodnicy PAOKu chcieli pokonać holenderski zespół, aby ci nie mogli powtórzyć wyczynu sprzed roku. Jako pierwsi bramkę zdobyli goście. Kilka minut później Dusan Tadic (Ajax) nie wykorzystał rzutu karnego, ale 10 minut po chybionej jedenastce miał drugą szansę, którą wykorzystał i do przerwy było 1:1. W 79. minucie Nicolas Tagliafico zdobył zwycięską bramkę, a w 84. kolejny rzut karny wykorzystał Tadic, dzięki czemu Ajax miał już pewny awans do 4. rundy eliminacji. W doliczonym czasie gry zawodnicy PAOKu zdołali strzelić na 2:3, ale i tak nic im to nie dało. Ostatecznie Ajax z awansem dalej.

(AUT) LASK Linz 3:1 FC Basel (SUI)

60' Ranftl - 81' Ademi (pierwszy mecz 2:1, awans - LASK Linz)

Austriacki zespół, który sensacyjnie wygrał w Bazylei, chciał powtórzyć ten wyczyn również na swoim boisku. Pierwszą bramkę LASK Linz zdobyli dopiero w 60. minucie. Dziesięć minut przed końcem spotkania Ademi trafił do siatki gospodarzy i było 1:1. W samej końcówce Goiginger trafił na 2:1 dla Linz, a jeszcze chwilę później Raguz na 3:1, czym potwierdzili lepszą dyspozycję swojej drużyny. Mimo ambitnej walki zespołu z Bazylei, w 4. rundzie eliminacji melduje się wicemistrz Austrii.

(GRE) Olympiacos Pireus 2:0 Basaksehir Stambuł (TUR)

55' Semedo, 78' (kar.) Valbuena (pierwszy mecz 1:0, awans - Olympiacos Pireus)

Grecki Olympiacos po zwycięstwie w Stambule, pewnie pokonał rywali również u siebie i melduje się w 4. rundzie eliminacji do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

(SCO) Celtic Glasgow 3:4 CFR Cluj (ROU)

51' Forrest, 61' Edouard, 75' Christie - 27' Deac, 73' (kar.), 80' Omrani, 90+7' Tucudean (pierwszy mecz 1:1, awans - CFR Cluj)

Przed meczem eksperci sądzili, że Celtic bez problemu wygra ten mecz i awansuje dalej. Rumuńska ekipa pokazała jednak, że szybko się nie podda i to oni jako pierwsi strzelili bramkę. Wyrównujące trafienie zdobył James Forrest w 51. minucie. Chwilę po nim Edouard podwyższył prowadzenie gospodarzy. W 73. minucie meczu goście otrzymali rzut karny, który na bramkę zamienił Omrani. Zaczęło się dziać nieciekawie dla Szkotów, bowiem remis 2:2 "urządzał" ekipę z Rumunii. Na szczęście dla gospodarzy, dwie minuty później Christie strzelił na 3:2. Strzelania ciąg dalszy, tym razem znowu CFR Cluj wyrównali i znów byli bliżej awansu niż Celtic. Ostatecznie rumuńska ekipa zdołała trafić jeszcze na 4:3 w doliczonym czasie gry zapewniła sobie udział w 4. rundzie eliminacji.

(POR) FC Porto 2:3 FK Krasnodar (RUS)

57' Ze Luis, 77' Diaz - 3' Vilhena, 13', 34' Suleymanov (pierwszy mecz 1:0, awans - FK Krasnodar)

Przyjezdni z Rosji niesamowicie weszli w to spotkanie. Po 34. minutach prowadzili już 3:0. Portugalski zespół nie poddał się jednak i w drugiej połowie zaczęli odrabiać straty. W 57. minucie Ze Luis zdobył pierwszą bramkę dla Porto. w 77. minucie Diaz trafił na 2:3 i gospodarzom została jedna bramka, by awansować dalej. Mimo ambitnej pogoni za wynikiem, to FK Krasnodar dostali się do 4. rundy eliminacji.