Liga Mistrzyń: Górnik Łęczna przegrywa z Twente

• Data publikacji: 13.08.2019, 22:39

Górnik Łęczna przegrał bardzo ważny mecz z Twente w kwalifikacjach do Ligi Mistrzyń. Polki uległy holenderskiej drużynie 0:2.

To już trzeci mecz Górnika Łęczna w tych rozgrywkach, kwalifikacje do Ligi Mistrzyń bowiem rozgrywane są w systemie grupowym. Mistrzynie Polski pokonały ostatnio Alashkert 13:0, jednak dzisiaj uległy Twente 0:2.

Holenderski zespół jednak dopiero w 52. minucie wyszedł na prowadzenie, a na dodatek potrzebował do tego rzutu karnego. Fenna Kalma pewnie zamieniła jedenastkę na gola. W 70. minucie Twente dobiło polski zespół golem na 2:0 autorstwa Renate Jansen. Górnik miał jeszcze kilka minut na odrobienie strat, bowiem od 84. minuty grał w przewadze jednej zawodniczki. Polki jednak musiały obejść się smakiem i obecnie zajmują dopiero trzecie miejsce w tabeli grupy 9. Remis z Twente bardzo komplikuje sprawę awansu, bowiem Holenderki mają już trzy punkty przewagi i piastują pierwsze miejsce.

Górnik Łęczna - Twente 0:2 (0:2)

52' Kalma (k.), 70' Jansen