PKO Ekstraklasa: Wisła Kraków rozgromiła ŁKS!

• Data publikacji: 16.08.2019, 22:24

W pierwszym meczu 5. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Kraków podejmowała u siebie ŁKS Łódź. Gospodarze odnieśli pewne zwycięstwo 4:0.

Na Stadionie Miejskim w Krakowie mecz rozpoczął się o godzinie 20:30. Od początku spotkania znacznie przeważali gospodarze, zarówno pod względem posiadania piłki, jak i ilości podań. W 23. minucie Paweł Brożek zamienił podanie Savicevicia na bramkę. Minutę przed końcem 1. połowy gola na 2:0 zdobył Niepsuj.

W drugiej połowie piłkarze ŁKS-u zaczęli przeważać. Nie przyniosło to jednak upragnionych skutków, jakimi było zapewne zdobycie bramki, a nawet stracili oni gola w 61. minucie. Na niecałe pół godziny przed końcem Wisła Kraków prowadziła już 3:0, dzięki czemu trzy punkty mieli już "w kieszeni". Na potwierdzenie lepszej dyspozycji gospodarzy w tym meczu, w doliczonym czasie gry Paweł Brożek zdobył drugą bramkę ustalając wynik na 4:0.

Wisła Kraków - ŁKS Łódź 4:0 (2:0)
Bramki: Brożek (25', 90+2'), Niepsuj (44'), Savicevic (61')
Wisła: Buchalik - Sadlok, Janicki, Klemenz (Wasilewski 46'), Niepsuj - Chuca (Błaszczykowski 60'), Savicevic, Silva, Boguski - Brożek, Wojtkowski (Buksa 76')

ŁKS: Kolba - Bogusz, Sobociński, Rozwandowicz, Grzesik - Kalinkowski, Pirulo (Bryla 63'), Wolski (Piątek 70'), Guimaraes, Ramirez - Sekulski (Kujawa 83')

Żółte kartki: Niepsuj (15'), Buksa (85')
Sędziował: Szymon Marciniak (Płock)