ATP Debel - Cincinnati: półfinał nie dla Kubota i Melo

• Data publikacji: 16.08.2019, 21:38

Łukasz Kubot i Marcelo Melo przegrali ćwierćfinałowy pojedynek z Ivanem Dodigiem i Filipem Polaskiem 1:2 i odpadli z turnieju w Cincinnati.

Pierwszy set był bardzo dobry w wykonaniu polsko-brazylijskiej pary. Wydawało się, że to właśnie oni mogą triumfować w całym spotkaniu w dwóch setach. Już na samym początku chorwacko-słowacki duet został przełamany, dzięki czemu łatwiej grało się ich rywalom. Podobnie wyglądała końcówka tego seta, która zakończyła się zwycięstwem Kubota i Melo 6:3.

Druga partia rozpoczęła się lepiej dla Dodiga i Polaska. To oni przełamali przeciwników i nie dali im szans do odrobienia strat. Grali zbyt dobrze, by polsko-brazylijska para mogła im zagrozić.

O końcowym wyniku zadecydował więc super tie-break. Fatalnie zaczęli go Kubot i Melo, co było wodą na młyn dla ich rywali. Chorwat i Słowak wykorzystywali ich błędy, przez co mogli cieszyć się ze zwycięstwa w tym spotkaniu i awansu do półfinału tej imprezy.

Kubot/Melo - Dodig/Polasek 6:3 4:6 5:10