Strzelectwo – PŚ: Bernal w czwartej dziesiątce, Pasierbski wciąż wysoko

• Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 16.08.2019, 23:35

Sandra Bernal zakończyła na 32. miejscu zawody w trapie na strzeleckim Pucharze Świata, który rozgrywany jest w fińskim Lahti. W rywalizacji panów wciąż wysoko plasuje się Tomasz Pasierbski, który zajmuje szóstą lokatę.

Osiem pozycji wyżej w stosunku do tabeli z dnia wczorajszego sklasyfikowana została jedyna reprezentantka Polski w kobiecym trapie. Sandra Bernal ukończyła rywalizację na 32. pozycji i nie odegrała jednej z głównych ról na fińskich zawodach. Te należały tym razem do Australijek. Penny Smith oraz Laetisha Scanlan zajęły dwa z trzech miejsc na podium. Strzelczynie z Antypodów rozdzielić zdołała jedynie reprezentantka gospodarzy. Satu Makela-Nummela podobnie jak pierwsza z Australijek mogła cieszyć się nie tylko z kolejnego pucharowego podium w karierze, ale i kwalifikacji dla kraju na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Do rozstrzygnięć w męskim konkursie dojdzie natomiast już jutro. Wysoką, bo szóstką lokatę, zajmuje w nim po trzech z pięciu kwalifikacyjnych serii Tomasz Pasierbski. Polak powracający do międzynarodowych zawodów najwyższej rangi doskonale wykorzystuje nie najwyższy jak do tej pory poziom zawodów w Lahti i mimo pięciu pudeł plasuje się na miejscu, które dziś dawałoby występ w finale.

Formą nie zachwycają natomiast Piotr Kowalczyk oraz Jakub Trzebiński. Pierwszy z nich z 66 zestrzelonymi rzutkami jest 50. , a drugi z wynikiem 64/75 plasuje się aktualnie na 84. miejscu.