PKO Ekstraklasa: Jagiellonia ogrywa Górnik, sinusoida zabrzan

• Data publikacji: 17.08.2019, 22:18

Jagiellonia Białystok wychodzi zwycięsko ze starcia przeciwko Górnikowi Zabrze. Białostoczanie pokonali u siebie zabrzan 3:1, wskakując tym samym na 3 miejsce w tabeli.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gospodarzy, gdyż już w 5 minucie, za sprawą Ivana Runje,  mogli cieszyć się z objęcia prowadzenia. Szybko strzelona bramka zdaje się ułożyła nam całe to spotkanie, bo ataki Górnika po stracie bramki nie mogły być już tak odważne. Według statystyk pierwsza połowa była niezwykle wyrównana. Obie ekipy miały niemal po równo posiadania piłki oraz sytuacji podbramkowych. Jednak ta najważniejsza statystka przemawiała za podopiecznymi Ireneusza Mamrota. Swój dorobek potrafili powiększyć na sam koniec pierwszej połowy. Strzelając tak zwana bramkę do szatni ustawili sobie resztę spotkania.

W drugiej połowie lepszy był Górnik. Dążył do wyrównania i z całą pewnością niemal 60% posiadania piłki oraz 10 strzałów na bramkę mogło im w tym pomóc. Udało im się zdobyć bramkę kontaktową w 58 minucie. Strzelcem był Wolsztyński. Cała uwaga Ślązaków była teraz skupiona na pójściu za ciosem i zdobyciu bramki dająca remis. Ta jednak nie nadeszła. Górnik był zmuszony się otworzyć, przez co naraził swoje szyki defensywne na kontrę. W 71 minucie Jesus Imaz, były zawodnik Wisły Kraków, ustalił wynik spotkania na 3:1. Spotkanie zdawało się być rozstrzygnięte, jednak zespół gości nie dawał za wygraną. Choć ostatecznie wyniku nie zmienili i przegrali to spotkanie, to na pewno pokazali charakter.

Forma Górnika w tym sezonie maluje się niczym sinusoida, zaczęli od remisu w Płocku, po to, by następnie naprzemiennie wygrać i przegrać po dwa spotkania. Dla Jagiellonii zwycięstwo stanowi moment zabicia w samym zarodku złej passy meczów bez zwycięstwa. Po dwóch remisach i porażce przyszła pora na drugą wygraną w tym sezonie. Obie drużyny w tabeli dzieli jeden punkt.

Jagiellonia Białytsok - Górnik Zabrze 3:1 (2:0)

Bramki: Runje 5, Bida 45, Jesús Imaz 70 - Wolsztyński 58

Jagiellonia Białystok: Węglarz - Guilherme, Arsenic, Runje, Wójcicki - Romanczuk, Pospisil - Bida (66' Klimala), Imaz (76' Kwiecień), Prikryl - Mudrinski (17' Kostal)

Górnik Zabrze: Chudy - Janza, Bochniewicz, Wiśniewski, Sekulic - Jimenez, Matras, Scislak (71' Manneh), Kopacz (47' Zapolnik) - Angulo, Wolsztyński (88' Krawczyk)

Żółte kartki: 31' Runje, 61' Kostal, 85' Kwiecień - 21' Kopacz , 77' Matras

Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce)