Roland Garros: Halep lepsza od Kerber

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 06.06.2018, 17:35

Angelique Kerber liczyła dziś z pewnością na rewanż za porażkę w niesamowitym półfinale tegorocznego Australian Open. Jednakże to Simona Halep znów okazała się lepsza. Rumunka w trzech setach pokonała pochodzącą z Polski reprezentantkę Niemiec.

Halep bardzo źle rozpoczęła to spotkanie. Już na początku meczu dwukrotnie dała się przełamać. Dzięki temu Kerber prowadziła już 4-0. Roztrwoniła jednak swoją przewagę. Niemka serwowała już na 6-4, jednak nie wywalczyła nawet piłki setowej. Rumunka wyrównała i ostatecznie pierwsza partia zakończyła się w tiebreaku, mimo że Kerber zdołała jeszcze raz przełamać i ponownie od wygrania seta dzielił ją tylko jeden gem przy własnym serwisie. W tiebreaku nie dała jednak Rumunce szans. Wygrała pewnie 7-2.

Jednak w drugim secie to Halep dominowała. Rozpoczęła ona od przełamania. Jednocześnie przez całą partię pilnowała swojego podania i broniła wszelkie break-pointy. W 9. gemie wywalczyła sobie piłki setowe. Wykorzystała czwartą z nich.

W decydującej partii dominacja Rumunki była jeszcze bardziej widoczna. Halep szybko wyszła na prowadzenie 2-0. Co prawda po chwili Kerber "odłamała", jednak Niemka miała problem z utrzymaniem własnego podania. Tym razem Rumunka wywalczyła piłkę meczową przy serwisie rywalki w 8. gemie. Była to tylko jedna okazja, jednak skutecznie przez nią wykorzystana.

Simona Halep (ROU) [1] – Angelique Kerber (GER) [12] 6-7(2) 6-3 6-2