PKO Ekstraklasa: Pogoń wywozi trzy punkty z Kielc

• Data publikacji: 19.08.2019, 19:59

W ostatnim meczu 5. kolejki PKO Ekstraklasy, na stadionie przy ul. Ściegiennego w Kielcach, miejscowa Korona przegrała z Pogonią Szczecin - 0:1.

Od początku meczu dużo lepiej prezentowali się "Koroniarze", którzy dużo częściej byli przy piłce i starali się atakować bramkę szczecinian. Jednak to goście zdobyli gola, dającego im prowadzenie. Jakub Bartkowski w dość ekwilibrystyczny sposób zgrał piłkę do Sebastiana Kowalczyka, a ten wbiegł w pole karne i pewnym uderzeniem pokonał Pawła Sokoła. Chwilę wcześniej Kosta Runjaić zmuszony był do dokonania zmiany, gdyż poważnie wyglądającego urazu nabawił się Benedikt Zech i zmienił go Igor Łasicki. W kolejnych minutach to przyjezdni coraz bardziej zagrażali, ale do przerwy wynik nie zmienił się.

W drugiej połowie "Portowcy" nie byli już tak aktywni i rzadko zbliżali się w okolice bramki Korony. Gospodarze zaś szukali szans do wyrównania, ale ostatecznie nie udało im się trafić do bramki Dante Stipicy. Najbliżej byli oni w 90. minucie, gdy Tomas Podstawski sfaulował Michała Żyrę tuż przed szesnastką. Z rzutu wolnego uderzał sam poszkodowany jednak trafił tylko w mur. Dzięki tej wygranej, szczecinianie zrównali się punktami z prowadzącym Śląskiem, choć zajmują drugie miejsce.

Korona Kielce - Pogoń Szczecin 0:1 (0:1)

Bramki: 17' Kowalczyk

Korona Kielce: Sokół - Gardawski, Tzimopoulos, Marquez, Dziwniel - Kovacević, Żubrowski, Zalazar (57' Pucko), Djuranović (57' Cebula), Pacinda (68' Żyro) - Papadopulos

Pogoń Szczecin: Stipica - Nunes, Triantafyllopoulos, Zech (8' Łasicki), Bartkowski, Kozulj, Podstawski, Kowalczyk, Stec (62' Hostikka), Listkowski - Buksa (86' Benyamina)

Żółte kartki: 24' Zalazar, 46' Papadopulos, 66' Żubrowski

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)