Poznań Open: porażki Majchrzaka i Dembka

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 06.06.2018, 19:20

To nie był udany dzień dla polskich tenisistów występujących w Challangerze w Poznaniu. Kamil Majchrzak i Michał Dembek przegrali swoje mecze. W turnieju singlowym gra już tylko Hubert Hurkacz.

Michałowi Dembkowi nie udało się sprawić niespodzianki. Tenisista z Włocławka przegrał z Włochem Matteo Donatim 6:7 (4), 3:6 i pożegnał się z turniejem singlowym challengera ATP Poznań Open w pierwszej rundzie.

Na Polaka czekało niełatwe zadanie. Jego rywal znajduje się bowiem o ponad 300 pozycji wyżej w rankingu ATP, a w niedzielę zagrał w finale imprezy podobnej rangi we włoskiej Vicenzy. Z drugiej strony, Dembek mógł się pochwalić większą znajomością poznańskich kortów, bowiem jest to dla niego już czwarty start w Parku Tenisowym Olimpia. Ponadto w ubiegłorocznej edycji awansował do drugiej rundy.

Dembek wykorzystał tę przewagę na początku pierwszego seta, kiedy to wygrał trzy gemy z rzędu, dwukrotnie odbierając serwis tenisiście z włoskiej Alessandrii. W miarę upływu czasu Donati czuł się jednak coraz pewniej na korcie centralnym, co udowodnił, błyskawicznie wyrównując stan partii. Ostatecznie o jej losach zadecydował tie-break, wygrany przez Donatiego 7-4.

Drugi set rozpoczął się od przełamania serwisu Dembka przez włoskiego tenisistę. Zawodnik z Włocławka od razu jednak odwdzięczył się tym samym. W piątym gemie Donatiemu po raz kolejny udało się wygrać przy podaniu Polaka. Tym razem jednak Dembek nie zdołał już nadrobić tej straty. Choć tenisista z Włocławka walczył dzielnie, to jednak jego przeciwnik z Włoch do końca nie okazał słabości, wygrywając całego seta 6:3

- Początek meczu miałem świetny, ale wiedziałem, że ciężko będzie tak grać cały mecz. Myślę, że niepotrzebnie wdawałem się w zbyt długie wymiany, a to nie jest dla mnie komfortowa gra. Grałem zbyt defensywnie i przez to „siadłem” fizycznie. Później miałem kryzys przez kilka gemów, a przeciwnik to wykorzystał i wygrał - opowiadał Dembek.

Donati będzie się teraz przygotowywać do meczu drugiej rundy, w której zmierzy się z innym z Polaków - Hubertem Hurkaczem. Z kolei Dembek skupi się na rywalizacji w turnieju deblowym. Wraz ze swoim partnerem Janem Zielińskim rozegra w czwartek spotkanie ćwierćfinałowe.

W środę po południu odpadł z rywalizacji Kamil Majchrzak, który przegrał z Niemcem Jeremy Jahnem 3:6, 6:2, 0:6. Spotkanie trwało 104 minuty. W ten sposób wszyscy tenisiści, którzy do turnieju głównego przebili się przez eliminacje, zameldowali się w drugiej rundzie.

WYPOWIEDŹ KAMILA MAJCHRZAKA PO MECZU:

- W trzecim secie nie przypilnowałem pierwszego gema, a potem on się nakręcił i mnie całkowicie zdominował. Nie mogłem się odbudować i na dodatek zaczęło Niemcowi sprzyjać szczęście. Dopóki trzymałbym serwis byłoby dobrze. Dałem się przełamać, zrobiłem kilka błędów i potoczyło się to nie w tę stronę co trzeba. To jest tenis i trzeba wygrywać najważniejsze punkty. A tego właśnie mi dzisiaj zabrakło.

Źródło: informacja prasowa

Wyniki Polaków w pierwszej rundzie debla:

Grzegorz Panfil/Henri Laskonen (POL/SUI) – Romain Andreodo/Tristan-Samuel Weissborn (MON/AUT) [1] 7-6(3) 6-3

Mateusz Kowalczyk/Szymon Walków (POL) [WC] – Taro Daniel/Bernabe Zapata Miralles (JPN/ESP) 7-6(5) 6-1

Michał Dembek/Jan Zieliński (POL) [WC] – Tomasz Kowalczyk/Alessandro Motti (POL/ITA) [3] 6-2 7-6(3)

Victor Vlad Cornea/Karol Drzewicki (ROU/POL) [WC] – Victor Estrella Burgos/Roberto Quiroz (DOM/ECU) 4-6 5-7