Fortuna 1. Liga: podsumowanie 4. i 5. kolejki

Za nami dwie kolejne serie gier w Fortuna 1. Lidze. Po środowej kolejce numer 5, na czele ligowej tabeli, dość niespodziewani, znalazła się drużyna Warty Poznań.

4. kolejka

Zagłębie Sosnowiec 1:0 Miedź Legnica

12' Góral

W bezpośrednim starciu spadkowiczów z PKO Ekstraklasy, na Stadionie Ludowym w Sosnowcu, lepsi okazali się gospodarze. Mecz obfitował w wiele sytuacji pod obiema bramkami oraz dużą ilość strzałów, ale padł w nim tylko jeden gol. W 12. minucie, miejscowych kibiców, uszczęśliwił Michał Góral. Jednak jeszcze przed przerwą doznał on kontuzji i został zmieniony przez Stanislava Bilenkyia.

Radomiak Radom 0:2 Warta Poznań

49' Jaroch, 77' Janicki

W Radomiu, beniaminek Fortuna 1. Ligi - Radomiak, podejmował rewelację początku sezonu - Wartę Poznań. Goście z Wielkopolski, mimo znacznej przewagi radomian, byli bardziej wyrachowani i zadali dwa skuteczne ciosy. Najpierw, cztery minuty po przerwie, trafił Gracjan Jaroch, zaś na kilkanaście minut przed końcem, wynik ustalił Robrt Janicki.

.....

Komplet wyników 4. kolejki:

Odra Opole 0:1 Stomil Olsztyn

45+2' (k.) Lech

Chrobry Głogów 0:1 Puszcza Niepołomice

89' Bąk

Sandecja Nowy Sącz 1:0 GKS Tychy

85' Klichowicz

Stal Mielec 2:0 Olimpia Grudziądz

36' Tomasiewicz, 45' Paluchowski

Chojniczanka Chojnice 1:0 Bruk-Bet Termalica Nieciecza

3' Obrocnik

Wigry Suwałki 1:0 Podbeskidzie Bielsko-Biała

36' Najemski

GKS Jastrzębie-Zdrój 1:1 GKS Bełchatów

49' (k.) Gojny - 79' Marzec

5. kolejka

Chojniczanka Chojnice 0:3 Miedź Legnica

3' Danielewicz, 25' (k.) Ojamaa, 59' Mislov

W Chojnicach miejscowa Chojniczanka mierzyła się z Miedzią Legnica. Gospodarze chcieli pójść za ciosem po wygranej z Bruk-Bet Termalicą, natomiast legniczanie liczyli na rehabilitację po porażce w Sosnowcu. Faktycznie, lepiej w mecz weszli piłkarze trenera Dominika Nowaka, którzy już po 180 sekundach objęli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się były zawodnik Chojniczanki - Krzysztof Danielewicz. Przyjezdni nie zamierzali zwalniać tempa i w 25. minucie rzut karny wykorzystał Estończyk - Henrik Ojamaa. Po zmianie stron, "kropkę nad i" po godzinie gry, postawił Chorwat - Roko Mislov.

Warta Poznań 2:1 Podbeskidzie Bielsko-Biała

10' (k.), 82' (k.) Kupczak - 25' Sieracki

Warta Poznań, po wygranej w Radomiu, podejmowała u siebie "Górali" z Bielska-Białej. Podobnie jak w starciu z Radomiakiem, tak i w tym meczu poznaniacy nie byli stroną dominującą. Chociaż to oni w 10. minucie wyszli na prowadzenie, gdy rzut karny wykorzystał Mateusz Kupczak. Goście szybko ruszyli do odrabiania strat i piętnaście minut później wyrównali. Bramkarza Warty - Adriana Lisa pokonał Konrad Sieracki. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, to na osiem minut przed końcem, drugi rzut karny zamienił na gola Kupczak, dając "Warciarzom" trzy punkty i pozycję lidera.

.....

Komplet wyników 5. kolejki:

Radomiak Radom 2:2 GKS Jastrzębie-Zdrój

37' Nowak, 75' (k.) Mikita - 55' Adamek, 73' Tront

GKS Tychy 5:1 Chrobry Głogów

24' Polap, 43' Szeliga, 57' Biernat, 72' Szumilas, 90+5' Kasprzyk - 56' Kowalczyk

Puszcza Niepołomice 0:2 Zagłębie Sosnowiec

37' Piasecki, 89' Nawotka

Olimpia Grudziądz 1:2 Wigry Suwałki

7' Haydary - 2', 74' Najemski

GKS Bełchatów 1:0 Odra Opole

39' Marzec

Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:2 Stal Mielec

72' Purece - 38' Nowak, 40' Tomasiewicz

Stomil Olsztyn 1:0 Sandecja Nowy Sącz