2 liga: podsumowanie 4. i 5. kolejki

• Data publikacji: 22.08.2019, 16:15

Po rozegraniu pięciu kolejek na czele drugoligowej tabeli znajduje się beniaminek - Stal Rzeszów. Tyle samo punktów ma Znicz Pruszków, a podium zamyka inny klub z Rzeszowa - Resovia.

4. kolejka

Górnik Łęczna 1:3 Elana Toruń

35' Lewandowski - 24' (k.) Kryszak, 34' Boniecki, 64' Lenkiewicz

Torunianie przyjechali do Łęcznej z zamiarem odbicia się z dołu tabeli. Rzeczywiście ich plan zaczął się iścić, bo to oni lepiej weszli w to spotkanie. W 24. minucie, sędzia podyktował dla gości rzut karny, który na bramkę pewnym strzałem zamienił Mariusz Kryszak. Dziesięć minut później było już - 2:0 dla Elany, gdy na listę strzelców wpisał się Bartosz Boniecki. Jednak miejscowi złapali kontakt raptem po 60 sekundach, a do bramki Michała Nowaka trafił Dominik Lewandowski. Po godzinie gry, ostateczny wynik ustalił Damian Lenkiewicz.

Stal Rzeszów 2:0 Lech II Poznań

44' Chromiński, 61' Goncerz

Od początku sezonu, zaskakująco dobrze radzi sobie beniaminek z Rzeszowa - Stal. W starciu z innym beniaminkiem - Lechem II Poznań, gospodarze zdobyli kolejne trzy punkty. Tuż przed przerwą wynik meczu otworzył Dominik Chromiński, zaś po upływie 60 minuty, drugą i ostatnią bramkę dla rzeszowian strzelił Grzegorz Goncerz.

.....

Komplet wyników 4. kolejki:

Skra Częstochowa 1:0 KS Polkowice

89' Niedojad

Błękitni Stargard 1:3 GKS Katowice

26' Fadecki - 19' (k.) Błąd, 43' Jędrych, 71' Kompanicki

Pogoń Siedlce 0:1 Znicz Pruszków

35' Zjawiński

Gryf Wejherowo 0:3 Resovia Rzeszów

40' Feret, 50' Świderski, 63' (k.) Radulj

Legionovia Legionowo 0:2 Garbarnia Kraków

25' Słoma, 90+5' Feliks

Bytovia Bytów 4:1 Stal Stalowa Wola

11' Bąk, 22' Hołtyn, 45+1' (k.) Feruga, 65' Czubak - 52' Wójcik

Olimpia Elbląg 1:1 Widzew Łódź

89' Brychlik - 42' Robak

5. kolejka

KS Polkowice 1:2 Stal Rzeszów

67' (k.) Bancewicz - 59' Goncerz, 80' Szczepanek

W tej kolejce również doszło do starcia dwóch beniaminków. Tym razem w Polkowicach, gdzie miejscowy KS grał ze Stalą Rzeszów. Wszystkie gole padły w drugich 45 minutach, a jako pierwsi trafili goście. W 59. minucie, wynik otworzył Grzegorz Goncerz, ale radość rzeszowian trwała tylko osiem minut. Wtedy też, z jedenastu metrów wyrównał Maciej Bancewicz. Wydawało się, że mecz zakończy się sprawiedliwym podziałem punktów, ale "Stalówki" zdołały zadać decydujący cios. W 80. minucie, gola na wagę trzech punktów i pozycji lidera strzelił Błażej Szczepanek.

Resovia Rzeszów 1:1 Bytovia Bytów

13' Zalepa - 90+1' Rutkowski

Inna ekipa z Rzeszowa - Resovia zremisowała ze spadkowiczem z Fortuna 1. Ligi - Bytovią Bytów. Prowadzenie gospodarzom dał Sebastian Zalepa, który trafił w 13. minucie. Taki rezultat utrzymywał się niemal do końcowego gwizdka, ale w doliczonym czasie gry gola na wagę remisu zdobył Michał Rutkowski. Dzięki temu, Resovia zajmuje w tej chwili trzecie, a Bytovia czwarte miejsce.

.....

Komplet wyników 5. kolejki:

Stal Stalowa Wola 0:1 Błękitni Stargard

16' Fadecki

Lech II Poznań 2:1 Legionovia Legionowo

2', 70' Zhamaletdinov - 44' Walencik

Garbarnia Kraków 0:0 Pogoń Siedlce

Elana Toruń 1:1 Skra Częstochowa

90+3' Bierzało - 63' Niedojad

Widzew Łódź 2:2 Górnik Łęczna

79' Robak, 80' (sam.) Gojek - 40', 58' (k.) Wojciechowski

Znicz Pruszków 2:1 Gryf Wejherowo

24' Czarnowski, 57' Moskwik - 52' Hebel

GKS Katowice 1:1 Olimpia Elbląg

67' Woźniak - 38' Szuprytowski