PKO Ekstraklasa: pięć bramek i kolejne zwycięstwo "Jagi"

• Data publikacji: 23.08.2019, 22:40

Szósta kolejka piłkarskiej PKO Ekstraklasy rozpoczęła się w Białymstoku, gdzie Jagiellonia pokonała Wisłę Kraków - 3:2, a bohaterem został zdobywca hat-tricka Jesus Imaz.

Od pierwszych minut, to goście z Krakowa częściej byli przy piłce, ale gospodarze konkretniej zagrażali bramce Michała Buchalika. Dopiero po pół godzinie gry, na stadionie w Białymstoku, zaczęły się spore emocje. W 33. minucie, do bramki Wisły, trafił jej były zawodnik - Jesus Imaz. Pięć minut później było już - 2:0 dla "Pszczółek", a na listę strzelców ponownie wpisał się Hiszpan. Tym razem zamknął on płaskie dośrodkowanie innego byłego Wiślaka - Martina Kostala. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się dwubramkowym prowadzeniem podopiecznych Ireneusza Mamrota, to w 44. minucie, przypomniał o sobie "nieśmiertelny" Paweł Brożek. Wykorzystał on brak koncentracji białostockich defensorów i po rękach Damiana Węglarza wepchnął piłkę do siatki.

W drugiej połowie, krakowianie zdecydowanie już przeważali, ale co z tego, gdy w 66. minucie, po raz trzeci tego wieczora, pognębił ich Imaz. Tym razem wykorzystał on brak zdecydowania obrońców przy wybijaniu piłki spod własnej bramki. "Białej Gwieździe" na pocieszenie została akcja rezerwowych, gdzie Chuca zgrał futbolówkę do młodego Aleksandra Buksy, a ten pięknym, mocnym strzałem pod poprzeczkę nie dał żadnych szans Węglarzowi.

Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 3:2 (2:1)

Bramki: 33', 38', 66' Imaz - 44' Brożek, 90' Buksa

Jagiellonia Białystok: Węglarz - Guilherme, Arsenić, Runje, Wójcicki - Romanchuk, Pospisil, Kostal (64' Camara), Poletanović (72' Kwiecień), Bida - Imaz (81' Klimala)

Wisła Kraków: Buchalik - Niepsuj, Klemenz, Janicki, Sadlok - Silva, Savicević (68' Drzazga), Błaszczykowski, Wojtkowski (77' Buksa), Boguski (57' Chuca) - Brożek

Żółte kartki: 35' Pospisil, 41' Romanchuk, 63' Wójcicki - 26' Janicki, 57' Niepsuj, 60' Sadlok, 87' Klemenz

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)