La Liga: Sevilla lepsza w derbach Andaluzji

• Data publikacji: 23.08.2019, 21:59

Na Estadio Nuevo Los Carmenes, w drugiej kolejce hiszpańskiej La Liga, Granada, w andaluzyjskich derbach, podejmowała ekipę Sevilli. Gospodarze przegrali - 0:1, po trafieniu Joana Jordana.

Faworytem meczu byli oczywiście goście, ale powracający do elity piłkarze Granady nie zamierzali tanio sprzedać skóry. Tak też przez większą część meczu było, równo w wielu statystykach, poza jedną - celnych strzałach. Gospodarze nie potrafili oddać takiego uderzenia w kierunku bramki Tomasa Vaclika. W pierwszych 45 minutach, swoje szanse zmarnowali m.in. Lucas Ocampos, Roberto Soldado czy też Quini.

Niemoc strzelecka została przełamana kilka minut po zmianie stron, gdy w 52. minucie, do bramki Rui Silvy, trafił Joan Jordan. Jeden z jego kolegów wpadł w szesnastkę, został powalony przez obrońców Granady, ale sędzia zastosował przywilej korzyści, dając gościom możliwość strzelenia gola. Miejscowi próbowali doprowadzić do remisu, ale ostatecznie nie udało im się to. Najlepszą sytuację miał na kwadrans przed końcem rezerwowy Darwin Machis, lecz posłał piłkę tuż nad poprzeczką.

Granada CF - Sevilla FC 0:1 (0:0)

Bramki: 52' Jordan

Granada CF: Silva - Diaz, Duarte, Sanchez, Quini - Brice (85' Ramos), Montoro, Puertas, Vico (60' Fernandez), Vadillo (59' Machis) - Soldado

Sevilla FC: Vaclik - Reguilon (20' Escudero), Carrico, Diego Carlos, Navas - Jordan (86' Vazquez), Fernando, Banega (64' Gudelj) - Nolito, de Jong, Ocampos

Żółte kartki: 45+5' Sanchez - 61' Fernando

Sędziował: Jose Sanchez (Hiszpania)