Kajakarstwo - MŚ: srebrny medal dwójki Naja/Puławska

• Data publikacji: 24.08.2019, 13:02

Karolina Naja i Anna Puławska zdobyły srebrny medal w K2 na 500 metrów na mistrzostwach świata w Szeged. Reprezentantki Polski wywalczyły kwalifikację na igrzyska olimpijskie w Tokio.

Na zakończenie porannej sesji finałów na mistrzostwach świata na Węgrzech rozegrano finał kobiecych dwójek na dystansie 500 metrów. Jest to konkurencja olimpijska, więc jeszcze bardziej śledziliśmy występ naszego znakomitego duetu Karolina Naja/Anna Puławska. Polki płynące na drugim torze praktycznie przez cały wyścig utrzymywały 2. miejsce i pewnie zdobyły srebrny medal. Do Białorusinek - Maryny Litwinczuk i Woli Kudzenki - straciły 79 setnych sekundy.

Naja i Puławska oprócz medalu zdobyły dla kraju także kwalifikację olimpijską. Wiadomo, że oprócz Białorusinek i Polek w Tokio popłyną także: Słowenki, Belgijki, Francuzki i Ukrainki. Kobieca dwójka sięgnęła po czwarty dla Polski srebrny medal na tych mistrzostwach. Wcześniej drugie miejsca zajmowali: Marta Walczykiewicz (K1 200 m), Justyna Iskrzycka (K1 1000 m) i Arsen Śliwiński/Michał Łubniewski (C2 200 m). Rok temu w Portugalii również srebrny medal w dwójkach zdobyły Iskrzycka i Paulina Paszek.