Premier League: Chelsea wydarła zwycięstwo na Carrow Road

• Data publikacji: 24.08.2019, 15:40

W pierwszym sobotnim spotkaniu 3. kolejki angielskiej Premier League, na Carrow Road, Norwich podejmował londyńską Chelsea. Po niezwykle emocjonującym meczu, goście wydarli zwycięstwo - 3:2.

Już od pierwszych minut na murawie Carrow Road działo się bardzo dużo. Po zaledwie 180 sekundach, "The Blues" objęli prowadzenie. Cesar Azpilicueta dośrodkował piłkę spod linii bocznej, a Tammy Abraham płaskim strzałem pokonał Tima Krula. Odpowiedź gospodarzy nadeszła niezwykle szybko, bo po upływie kolejnych trzech minut. Teemu Pukki zagrał w pole karne, a z najbliższej odległości, futbolówkę do siatki wpakował Todd Cantwell. Mineło nieco ponad dziesięć minut, a Chelsea ponownie była na prowadzeniu. Tym razem Mason Mount w cudowny sposób wykończył akcję, po podaniu Christiana Pulisicia. "Kanarki" nie zamierzały się jednak poddać i w 30. minucie, do ponownego remisu, doprowadził Pukki. Szanse na zmianę wyniku przed przerwą mieli jeszcze m.in. - Andreas Christensen, Ross Barkley czy też Grant Hanley.

Po zmianie stron, podopieczni Franka Lamparda ruszyli do ataku. Pierwszą dogodną okazję miał Emerson, ale jego potężny strzał kapitalnie wybronił Tim Krul. Siedem minut po tej akcji, Mateo Kovacić obsłużył doskonałym podaniem Abrahama, a ten zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu. W 73. minucie, powinno było być - 3:3, jednak Ben Godfrey trafił tylko w poprzeczkę. Goście próbowali podwyższyć jeszcze ten rezultat, ale już im się nie udało. Tym samym odnieśli oni pierwsze zwycięstwo w tej kampanii.

Norwich City - Chelsea Londyn 2:3 (2:2)

Bramki: 6' Cantwell, 30' Pukki - 3', 68' Abraham, 17' Mount

Norwich City: Krul - Aarons, Hanley, Godfrey, Lewis - Leitner (81' McLean), Trybull (81' Vrancić), Buendia, Stiepermann (81' Srbeny), Cantwell - Pukki

Chelsea Londyn: Arrizabalaga - Emerson, Zouma, Christensen, Azpilicueta - Barkley, Jorginho, Kovacić - Mount (90+1' Alonso), Abraham (75' Giroud), Pulisić (84' Willian)

Żółte kartki: 43' Stiepermann - 33' Jorginho

Sędziował: Martin Atkinson (Anglia)