Premier League: Liverpool lepszy w hicie kolejki

• Data publikacji: 24.08.2019, 20:28

Największym hitem 3. kolejki Premier League było spotkanie na Anfield Road pomiędzy dwoma niepokonanymi jak dotąd zespołami - Liverpoolem FC i Arsenalem Londyn. Gospodarze wygrali - 3:1 i zostali samodzielnym liderem tabeli.

Ciężko było przed pierwszym gwizdkiem wskazać wyraźnego faworyta, gdyż oba zespoły świetnie rozpoczęły ten sezon, notując dwa zwycięstwa. Jako pierwsi groźnie zaatakowali "Kanonierzy", gdy w 11. minucie, Pierre-Emerick Aubameyang strzelił tuż obok lewego słupka. Dziesięć minut później odpowiedzieli gospodarze, ale Sadio Mane przegrał pojedynek z Berndem Leno. W kolejnych akcjach próbowali coś zrobić Gabończyk z Nicolasem Pepe, lecz bramka Adriana była jak zaczarowana. Natomiast w 41. minucie, to "The Reds" wyszli na prowadzenie. Trent Alexander-Arnold dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, a cudowną główką popisał się Joel Matip.

Chwilę po wznowieniu gry w drugiej połowie, David Luiz pociągał we własnej szesnastce swojego rywala za koszulkę, a Anthony Taylor pokazał mu żółtą kartkę i wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Mohamed Salah i pewnym uderzeniem podwyższył na - 2:0. W 59. minucie zrobiło się już - 3:0, a na listę strzelców ponownie wpisał się Egipcjanin, wykorzystując znakomite dogranie od Fabinho. Honorową bramkę dla Arsenalu zdobył na pięć minut przed końcem meczu rezerwowy Lucas Torreira, korzystając z płaskiego podania Aubameyanga. Dzięki tej wygranej, LFC został samodzielnym liderem tabeli.

Liverpool FC - Arsenal Londyn 3:1 (1:0)

Bramki: 41' Matip, 48' (k.), 59' Salah - 85' Torreira

Liverpool FC: Adrian - Alexander-Arnold, van Dijk, Matip, Robertson - Henderson, Fabinho, Wijnaldum (69' Milner) - Salah, Firmino (86' Lallana), Mane (77' Oxlade-Chamberlain)

Arsenal Londyn: Leno - Monreal, Sokratis, David Luiz, Maitland-Niles - Willock (81' Lacazette), Xhaka, Guendouzi (86' Mkhitaryan) - Ceballos (61' Torreira), Aubameyang, Pepe

Żółte kartki: 90+3' Fabinho48' David Luiz

Sędziował: Anthony Taylor (Anglia)