Bundesliga: wysokie zwycięstwo Bayernu, hat-trick "Lewego"

• Data publikacji: 24.08.2019, 20:21

Ostatnim sobotnim meczem w ramach 2. kolejki Bundesligi było starcie w Gelsenkirchen, gdzie miejscowe Schalke 04 mierzyło się z Bayernem Monachium. Goście wygrali pewnie - 3:0, a bohaterem został zdobywca trzech bramek - Robert Lewandowski.

Faworytem tego spotkania byli Bawarczycy i faktycznie od pierwszych jego minut, absolutnie dominowali. W 17. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, doskonałą okazję zmarnował Robert Lewandowski. Jednak już trzy minuty potem zrehabilitował się, wykorzystując rzut karny, po brzydkim faulu Jonjoe Kelly'ego na Kingsleyu Comanie. W kolejnych minutach, swoje szanse mieli Thomas Mueller i Corentin Tolisso, ale nie zdołali oni pokonać Alexandra Nubela.

Pięć minut po zmianie stron, napastnik reprezentacji Polski podwyższył na - 2:0 pięknym strzałem z rzutu wolnego, a Bayern wciąż szedł po więcej. Kolejny gol padł na kwadrans przed końcem meczu, a w roli głównej znów wystąpił "Lewy", zamieniając na gola podanie Comana. W końcówce miejscowi mieli szanse na trafienie honorowe, ale Daniel Caligiuri przeniósł futbolówkę tuż nad poprzeczką, zaś Guido Burgstaller uderzył tylko w słupek.

Schalke 04 - Bayern Monachium 0:3 (0:1)

Bramki: 20' (k.), 50', 75' Lewandowski

Schalke 04: Nubel - Kenny, Stambouli, Nastasić, Oczipka - McKennie, Mascarell (59' Sane), Caligiuri, Raman (51' Kutucu) - Burgstaller, Harit (85' Mercan)

Bayern Monachium: Neuer - Alaba, Hernandez (77' Martinez), Sule, Pavard - Tolisso, Kimmich, Mueller (57' Coutinho) - Coman, Lewandowski, Gnabry (57' Perisić)