Ladies Tour of Norway 2019: Vos najlepsza, Niewiadoma piąta

• Data publikacji: 24.08.2019, 19:12

Marianne Vos (CCC-Liv) jest bezkonkurencyjna na trasie Ladies Tour of Norway. Holenderka wygrała królewski etap i umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Katarzyna Niewiadoma zajęła 5. miejsce.

Trzeci etap wyścigu w Norwegii rozegrany został na dystansie 125 kilometrów z Moss do twierdzy Fredriksten. Do mety prowadził liczący nieco ponad kilometr podjazd o średnim nachyleniu 7,3%. Prawdopodobnie to on będzie decydujący dla losów całego wyścigu.

Kilkanaście kilometrów po starcie od peletonu odskoczyła Shannon Malseed (Team TIBCO-SVB). Australijka wypracowała 7 minut przewagi i bardzo długo samotnie kręciła przed peletonem. Jej akcja została zlikwidowana na 15 kilometrów przed metą, więc trwała blisko 100 kilometrów.

Na 8 kilometrów przed metą znajdował się pierwszy przejazd przez linię mety. Tym samym zawodniczki zapoznały się z finałowym podjazdem. Aktywnie jechała Katarzyna Niewiadoma, ale na atak zdecydowała się Marianne Vos. Do liderki wyścigu dołączyła Coryn Rivera.

Na rundzie Holenderka i Amerykanka wypracowały ponad pół minuty przewagi. W końcówce ruszyła jeszcze Niewiadoma, ale nikt nie był w stanie dojechać do czołowej dwójki. Na finiszu lepsza okazała się Vos. Zawodniczka CCC-Liv umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Katarzyna Niewiadoma tuż przed linią mety została wyprzedzona przez Demi Vollering i Leah Kirchmann. Polka z Canyon-SRAM Racing jest czwarta w klasyfikacji generalnej ze stratą 31 sekund.