PKO Ekstraklasa: Lechia na remis ze Śląskiem

• Data publikacji: 24.08.2019, 19:45

W szóstej kolejce PKO Ekstraklasy spotkały się drużyny Lechii Gdańsk i Śląska Wrocław. W meczu przyjaźni padł remis 1:1. Dla drużyny z Wrocławia jest to druga strata punktów w tym sezonie. Do czterech zwycięstw dołożyli dzisiaj drugi remis do swojego tegorocznego dorobku.

Pierwsza połowa mijała pod dyktando gospodarzy. To oni atakowali i częściej utrzymywali się przy piłce. Najlepiej świadczą o tym statystyki. Aż 64% posiadania piłki i 8 sytuacji bramkowych stworzyli sobie piłkarze Lechii Gdańsk. Jednak to goście wyszli na prowadzenie w 37 minucie za sprawą Przemysława Płachety. Taki wynik utrzymał się już do przerwy. Niewiele działo się po bramce Śląska. Goście nie ganili się specjalnie do ataku, a gospodarze nieudolnie próbowali zaskoczyć atakiem pozycyjnym.

Dopiero po zmianie stron ataki Lechii były lepsze. Bramka wisiała w powietrzu, a tak ową zdobył Sławomir Peszko w 54 minucie. Pięknym strzałem z dystansu były reprezentant Polski wyrównał stan meczu i ten wynik utrzymał się już do końca meczu. Ostatnie 20 minut przerodziło się w niezwykle agresywne widowisko. Gospodarze zdecydowanie atakowali, grali agresywniejszą piłkę, przez co obejrzeli 4 żółte kartki w przeciągu kilkunastu minut. Stan meczu nie zmienił się jednak, mimo wielu okazji.

Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław 1:1 (0:1)
Bramki: 54' Peszko - 37' Płacheta
Lechia Gdańsk: Kuciak - Mladenović, Augustyn, Nalepa, Fila - Haraslin (78' Udovicić), Kubicki, Lipski (46' Wolski), Łukasik, Peszko (83' Gajos) - Paixao
Śląsk Wrocław: Putnocky - Stiglec, Golla, Puerto, Broź - Łabojko, Mączyński - Płacheta (89' Hołownia), Pich, Cholewiak (84' Chrapek)- Exposito (60' Szczepan)

Żółte kartki: 70' Kubicki, 74' Paixao, 75' Peszko, 84' Fila - 85' Mączyński

Sędziował: Tomasz Musiał (Kraków)