Vuelta a Espana: drużynówka dla Astany

• Data publikacji: 24.08.2019, 20:40

Vuelta a Espana rozpoczęta! Astana Pro Team wygrała drużynową jazdę na czas. Pierwszym liderem został Miguel Angel Lopez. Dobrze pojechał CCC Team, który zajął 6. miejsce.

Pierwszym etapem wyścigu dookoła Hiszpanii była drużynowa jazda na czas dookoła Torrevieji. Trasa liczyła 13,4 kilometra.

Najlepszy wynik uzyskał zespół Astana Pro Team. Drużyna z Kazachstanu osiągnęła wynik 14:51. Jako pierwszy na metę z grupy Astana przyjechał Miguel Angel Lopez. Kolumbijczyk został pierwszym liderem wyścigu. Drugie miejsce ze stratą 2 sekund zajął Deceuninck-Quick Step, a trzeci ze stratą 5 sekund był Team Sunweb.

Wszystkie zespoły z Polakami uplasowały się w czołowej dziesiątce. Polski zespół CCC Team był 6. ze stratą 15 sekund. Pozycję wyżej uplasowała się Bora-hansgrohe. Ekipa Rafała Majki i Pawła Poljańskiego pojechała 13 sekund wolniej od Astany. Lotto Soudal z Tomaszem Marczyńskim zajęło 10. miejsce ze stratą 17 sekund.

Kraksę zanotował Team Jumbo-Visma. Holenderska ekipa była dopiero 18. Oznacza to 40 sekund straty Primoża Roglicia i Stevena Kruijswijka. Problemy miał też UAE Team Emirates, który miał o ponad minutę gorszy czas od Astany.