Tenis - WTA Nowy Jork: Linette najlepsza w Nowym Jorku!

• Data publikacji: 24.08.2019, 22:42

Magda Linette wygrała w wielkim finale turnieju WTA w Nowym Jorku z wyżej notowaną Włoszką Camilą Giorgi - 5:7, 7:5, 6:4.

Pierwszy set rozpoczął się bardzo dobrze dla naszej zawodniczki, która objęła prowadzenie - 3:1, dwukrotnie wygrywając przy serwisie rywalki. Jednak doświadczona Włoszka zdołała odrobić te starty i od stanu - 5:5, wygrać dwa kolejne gemy, obejmując tym samym prowadzenie w całym spotkaniu.

Druga partia była nie mniej emocjonująca i nerwowa dla Polki niż ta pierwsza. Linette prowadziła już - 3:0 i 4:1, ale Giorgi ponownie odrobiła te straty, doprowadzając do wyrównania po 5. Jednak ten piąty, wygrany przez Magdę gem był bardzo długi i kosztował obie tenisistki sporo sił. Ostatecznie Polka zwyciężyła - 7:5, wyrównując stan rywalizacji.

W decydującym, równie trudnym secie, lepsza okazała się Magda, która od początku musiała gonić Włoszkę, ale ostatecznie zwyciężyła - 6:4 i mogła cieszyć się z końcowego triumfu w całym nowojorskim turnieju.