PKO Ekstraklasa: emocje w Bełchatowie - Lech wygrywa

• Data publikacji: 24.08.2019, 20:30

Lech Poznań finalnie zwycięża z Rakowem Częstochowa 3:2. Lechici prowadzili w tym spotkaniu już 2:0, gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania, jednak to goście wywożą z Bełchatowa 3 punkty.

Pierwsza połowa to absolutna dominacja poznaniaków. Dobra gra zaowocowała dwoma bramki krótko po sobie następującymi. Na zegarze widniał wynik 2:0. Wydawać się mogło, że Lech spokojnie przejedzie się po zespole gospodarzy. Skuteczna gra od tyłu. Dobre, spokojne ataki pozycyjne, szybko przemieniające się w błyskawiczne akcje ofensywne. Skuteczna gra w defensywie. To wszystkie atuty Kolejorza w pierwszej połowie spotkania. Raków zdawał się znacząco odstawać, nie potrafili kreować sytuacji, grali zbyt biernie.

Po przerwie wrócił odmieniony Raków. Częstochowianie teraz byli skondensowanym zespołem potrafiącym grać w piłkę i zakładać skuteczny, wysoki pressing. Gracze Kolejorza momentami gubili się w grze, głównie dzięki agresji w pressingu gospodarzy. Podopieczni Papusza szybko potrafili przenieść się z piłką pod bramkę gości i wymienić tam kilka podań. Jak na przykład w 51 minucie, kiedy to po wymianie kilku podań, w pole karne wszedł jeden z graczy Rakowa. Tam wykazał się boiskowym sprytem, dzięki czemu został sfaulowany - decyzją arbitra - rzut karny. Jedenastka pewnie zamieniona na bramkę kontaktową. Takim samym sposobem gospodarze zdobyli bramkę wyrównującą. Wtedy jednak ręką w polu karnym zagrał Christian Gytkjaer. Do piłki ponownie podszedł Schwarz i doprowadził do wyrównania. Dopiero w 83 minucie Duńczyk, który sprokurował rzut karny, zrehabilitował się swojemu zespołowi i po dośrodkowaniu z rzutu rożnego dobrze uderzył głową. 2:3.

Raków Częstochowa - Lech Poznań 2:3 (0:2)

Bramki: 51', 74' (k.)Schwarz - 30' Muhar, 32', 84' Gytkjaer
Raków Częstochowa: Gliwa - Kasperkiewicz, Petrasek, Szymonowicz - Kun, Sapała (88' Lukovic), Schwarz, Apolinarski (69' Bartl) - Szczepański, Musiolik, Nouvier (63' Forbes)

Lech Poznań: van der Hart - Kostevych, Satka, Crnomarkovic, Gumny - Jozwiak (75' Makuszewski), Muhar, Tiba, Puhacz - Jevtic (90' Rogne) - Gytkjaer (86' Tomczyk)

Żółte kartki: 52' Petrasek, 70' Kasperkiewicz - 81' Crnomarkovic, 90' Makuszewski, 90+2' Kostevych

Czerwone kartki: 90+4' Makuszewski

Sędziował: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)