Serie A: festiwal goli we Florencji, trzy punkty dla Napoli

• Data publikacji: 24.08.2019, 22:45

W drugim sobotnim meczu inauguracyjnej kolejki Serie A, na Stadio Artemio Franchi we Florencji, miejscowa Fiorentina, w której grają Bartłomiej Drągowski z Szymonem Żurkowskim mierzyła się z ekipą Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika - SSC Napoli. Po szalonym starciu, zwyciężyli goście - 4:3.

Początek meczu był lepszy w wykonaniu gospodarzy, którzy w 9. minucie objęli prowadzenie. Piotr Zieliński zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym, lecz sędzia potrzebował długiej analizy VAR, by przyznać Fiorentinie rzut karny. Do futbolówki podszedł Erick Pulgar i pewnym strzałem w lewy dolny róg pokonał Alexa Mereta. W kolejnych minutach niewiele ciekawego się działo, a emocje nadeszły w końcówce pierwszej połowy. Najpierw, do remisu doprowadził Dries Mertens, a w 43. minucie, z rzutu karnego, prowadzenie dla gości zdobył Lorenzo Insigne.

Kilka minut po zmianie stron znów był remis. Tym razem Pulgar asystował, posyłając piłkę wprost na głowę Nikoli Milenkovicia, który pewnie umieścił ją w siatce. Radość "Fioletowych" trwała jednak tylko cztery minuty, ponieważ cudownym strzałem popisał się Jose Callejon. W 65. minucie ponownie był remis, gdy na - 3:3 trafił rezerwowy Kevin-Prince Boateng, wykorzystując podanie od Gaetano Castrovilliego. Po drodze, piłka obiła jeszcze oba słupki i dopiero potem minęła linię bramkową. Napoli znów jednak wyszło do przodu i jeszcze szybciej niż poprzednio, bo po 120 sekundach. Bohaterem gości został, po raz drugi dziś, Insigne, zapewniając tym golem trzy punkty.

AC Fiorentina - SSC Napoli 3:4 (1:2)

Bramki: 9' (k.) Pulgar, 52' Milenković, 65' Boateng - 38' Mertens, 43' (k.), 67' Insigne, 56' Callejon

AC Fiorentina: Drągowski - Lirola, Milenković, Pezzella, Venuti - Castrovilli, Badelj (73' Benassi), Pulgar - Chiesa, Vlahović (61' Boateng), Sottil (78' Ribery)

SSC Napoli: Meret - Rui (71' Ghoulam), Koulibaly, Manolas, Di Lorenzo - Insigne, Zieliński, Allan (72' Elmas), Callejon - Ruiz, Mertens (84' Hysaj)

Żółte kartki: 90+3' Boateng, 90+5' Pezzella19' Allan, 20' Callejon, 25' Rui, 90+1' Zieliński

Sędziował: Davide Massa (Włochy)