La Liga: remis na Santiago Bernabeu!

• Dodał: Agnieszka Nowak
  • Data publikacji: 24.08.2019, 20:58

Real Madryt zremisował na własnym stadionie 1:1 z Realem Valladolid w ramach drugiej kolejki La Liga Santander. Wynik ustalił w końcówce Sergi Guardiola.

Real Madryt bardzo dobrze rozpoczął sezon. Na inaugurację "Królewscy" wygrali 3:1 na stadionie Celty Vigo. Z dobrej strony pokazał się Gareth Bale, który angażował się w akcje ofensywne i zaliczył asystę przy trafieniu Karima Benzemy. W meczu nie było widać nieobecności kontuzjowanego Edena Hazarda nawet podczas gry w "10", a pięknym i celnym strzałem popisał się Toni Kroos. Dzisiejsi rywale "Los Blancos" także rozpoczęli rywalizację od zwycięstwa. Po bardzo wyrównanym spotkaniu pokonali 2:1 Real Betis. Piłkarze z Madrytu z pewnością chcieli zaprezentować się równie dobrze przed własną publicznością. Spotkanie rozpoczęli jednak z większym osłabieniem niż poprzednio, bo do nieobecnego Belga dołączył Luka Modrić - ukarany w meczu z Celtą czerwoną kartką.

"Królewscy" od początku meczu dominowali na boisku i wciąż napierali na bramkę rywali. Groźne ofensywne akcje konstruował Marcelo oraz James Rodriguez, a coraz więcej piłek otrzymywał Bale. W 13. minucie Real był bardzo blisko wyjścia na prowadzenie. James świetnie dośrodkował z prawej strony do Walijczyka, który od razu uderzył jednak piłka minęła się z bramką. Goście rzadko kiedy znajdowali się pod bramką Thibaut Courtois i jeszcze rzadziej oddawali strzały. Podopieczni Zinedine'a Zidane'a nie zwalniali tempa, ale nadal nie mieli na swoim koncie celnego strzału. W światło bramki piłkę skierował dopiero Karim Benzema w 38. minucie jednak nie zdołał pokonać Jordiego Masipa. W efekcie po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis.

Kolejne 45 minut rozpoczęło się od ofensywnej akcji Valladolid. Goście nie potrafili jednak realnie zagrozić piłkarzom z Madrytu. Po zejściu z boiska Jamesa Rodrigueza akcje "Królewskich" lekko straciły na szybkości. Bardzo dobrze przez całe spotkanie prezentował się Marcelo, który nakręcał większość akcji gospodarzy. W 68. minucie na boisku pojawił się Luka Jović, który zaraz po wejściu na murawę popisał się znakomitym strzałem, po którym piłka trafiła jednak w poprzeczkę. Później coraz częściej atakowali piłkarze gości, którzy nie potrafili jednak postawić kropki nad "i" i wykorzystać błędy obrońców. W 82. minucie sprawy w swoje ręce wziął Karim Benzema, który niespodziewanie skierował piłkę w światło bramki i pokonał Masipa. Zawodnicy Realu niedługo cieszyli się jednak z prowadzenia. W 88. minucie na 1:1 wyrównał Sergi Guardiola i ustalił wynik spotkania.

Real Madryt - Real Valladolid 1:1(0:0)

Bramki: 82' Benzema - 88' Guardiola

Real Madryt: Courtois - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Isco (68' Jović), Casemiro, Kroos - Bale, Benzema (90' Vazquez), Rodriguez (57' Junior Vinicius)

Real Valladolid: Masip - Moyano (59' Marin), Kiko, Salisu, Nacho - Porro (80' Antonito), Fede (84' Tuhami), Michel, Plano - Unal, Guardiola

Żółte kartki: 73' Toni Kroos, 90+2' Casemiro - 33' Fede San Emeterio

Sędziował: Pablo González Fuertes (Hiszpania)