PKO Ekstraklasa: pewne zwycięstwo Górnika z bezbarwną Koroną

• Data publikacji: 25.08.2019, 17:05

Niedzielne popołudnie z 6. kolejką PKO Ekstraklasy rozpoczęło się na stadionie im. Ernesta Pohla w Zabrzu, gdzie miejscowy Górnik podejmował Koronę Kielce. Gospodarze wygrali dość pewnie z bezbarwną Koroną.

Od początku meczu, na murawie zabrzańskiego stadionu, dużo lepiej prezentowali się gospodarze. Dużo częściej byli przy piłce, stwarzali mnóstwo sytuacji, a Korona nie oddała nawet jednego celnego strzału na bramkę Martina Chudego. W 24. minucie, Górnicy objęli zasłużone prowadzenie, po tym jak, Boris Sekulić wystawił piłkę Kamilowi Zapolnikowi, który piętką wepchnął ją do pustej bramki. Później doskonałą okazję miał Mateusz Matras, lecz jego główka spadła tylko na górną siatkę bramki Korony. W doliczonym czasie gry, na - 2:0, podwyższył Jose Jimenez, który wyszedł sam na sam z Pawłem Sokołem, zamarkował strzał, minął go i posłał futbolówkę do pustej siatki. Kilka chwil po tej bramce, najlepszą okazję dla gości zmarnował Matej Pucko. Marcin Cebula znakomicie wyłożył mu piłkę na piąty metr, ale Słoweniec huknął wysoko w trybuny.

Po zmianie stron, sytuacja się trochę zmieniła i "Koroniarze" zaczęli wreszcie grać. W 59. minucie, po akcji dwóch rezerwowych - Milana Radina oraz Michała Żyro, ten drugi nieznacznie się pomylił, posyłając futbolówkę tuż obok słupka. Goście szukali bramki kontaktowej, ale jej nie znaleźli. W samej końcówce zaś, Igor Angulo był faulowany w szesnastce, a po chwili zamienił karnego na gola, ustalając wynik meczu na - 3:0.

Górnik Zabrze - Korona Kielce 3:0 (2:0)

Bramki: 25' Zapolnik, 45+3' Jimenez, 90+2' Angulo

Górnik Zabrze: Chudy - Sekulić, Wiśniewski, Bochniewicz, Janza - Zapolnik (61' Manneh), Matras (79' Matuszek), Ściślak, Jimenez - Wolsztyński, Angulo

Korona Kielce: Sokół - Dziwniel, Kovacević, Marquez (45+1' Radin), Gardawski - Pucko (46' Tzimopoulos), Żubrowski, Gnjatić, Cebula - Papadopulos, Arveladze (56' Żyro)

Żółte kartki: 32' Żubrowski, 56' Dziwniel, 80' Gnjatić

Sędziował: Wojciech Myć (Lublin)