Bundesliga: trzy punkty Lipska

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 25.08.2019, 17:48

RB Lipsk pokonał na swoim stadionie Eintracht Frankfurt 2:1. Gole dla Lipska zdobyli dwaj napastnicy: Timo Werner i Youssuf Poulsen. Dla Eintrachtu strzelił Goncalo Paciencia.

Lepiej w mecz weszła drużyna z Frankfurtu. Już w 6. minucie przed znakomitą szansą stanął Filip Kostić. Piłkarz Eintrachtu nie wykorzystał jednak sytuacji sam na sam z bramkarzem i posłał piłkę obok bramki. Sprawdziło się piłkarskie porzekadło, że niewykorzystane sytuację szybko się mszczą. Youssuf Poulsen strącił piłkę w polu karnym na tyle szczęśliwie, że trafiła ona do Timo Wernera, a ten strzałem z pierwszej piłki pokonał Kevina Trappa.

Przewagę w posiadaniu piłki miał Eintracht. Jednak to drużyna z Lipska stworzyła sobie więcej sytuacji. Na bardzo groźną sytuację przyszło nam czekać do drugiej połowy. Timo Werner pokusił się o bardzo nieprzyjemny strzał, ale Trapp udanie interweniował. Gra w drugiej połowie toczyła się pod dyktando Eintrachtu, lecz to Lipsk po raz drugi udanie skarcił rywala. W 80. minucie Emil Forsberg idealnie wypatrzył niepilnowanego Poulsena, a Duńczyk ładnym strzałem z powietrza umieścił piłkę w siatce.

Nie był to koniec emocji w tym meczu. Eintracht w 89. minucie zdobył bramkę kontaktową. Goncalo Paciencia idealnie skierował futbolówkę do bramki po dośrodkowaniu  Timothy'ego Chandlera. W końcówce Eintracht próbował wyrównać, ale Lipsk skutecznie się obronił.

RB Lipsk - Eintracht Frankfurt 2:1 (1:0)

Bramki: 10' Werner, 80' Poulsen - 89' Paciencia

RB Lipsk: Gulacsi – Mukiele, Konate, Orban – Klostermann, Demme (46' Laimer), Nkunku (61' Forsberg), Halstenberg – Sabitzer – Poulsen, Werner (79' Lookman)

Eintracht Frankfurt: Trapp – Abraham (87' Toure), Hasebe, Ndicka – Durm (77' Chandler), Kohr, Rode (77' de Guzman), Kostić – Kamada – Paciencia, Joveljić

Żółte kartki: 7' Demme, 59' Poulsen - 41' Paciencia, 67' Joveljić, 90+2' Kohr

Sędzia: Benjamin Cortus