La Liga: skromne zwycięstwo Atletico

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 25.08.2019, 21:15

Piłkarze Atletico Madryt w 2. kolejce hiszpańskiej La Ligi odnieśli skromne zwycięstwo 1:0 (0:0) na trudnym terenie w Leganes. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 70. minucie Vitolo.

Spotkanie Atletico Madryt z CD Leganes miało jednego faworyta i byli nim podopieczni Diego Simeone. Mecz długimi fragmentami nie porywał, a piłkarze zdecydowanie częściej faulowali niż wypracowywali sobie okazje na bramki. Efektem tego były dwie żółte kartki pokazane w pierwszej połowie przy tylko trzech oddanych strzałach. Bezbramkowy remis do przerwy z przebiegu spotkania nie był żadnym zaskoczeniem.

Obraz gry nie ulegał zmianie na początku drugiej połowy. Kolejne kartki łapali piłkarze Los Colchoneros - w 52. minucie Hermoso, a kilka minut później Thomas Partey. Słabe widowisko chciał zmienić Diego Simeone. W tym celu dokonał zmian. Tuż po otrzymaniu kartonika boisko opuścił Hermoso, a na jego miejsce na murawie zameldował się Vitolo. Manewr trenera okazał się strzałem w dziesiątkę. Skrzydłowy wykorzystał świetne podanie Joao Felixa i dał prowadzenie Atletico. Wynik utrzymał się do końca meczu, dzięki czemu Atletico po dwóch kolejkach ma komplet punktów, plasując się na drugiej pozycji.

CD Leganes - Atletico Madryt 0:1 (0:0)

Bramki: 71' Vitolo

Leganes: Soriano – Rosales, Tarín (28' Bustinz), Omeruo (77' Arnaiz), Siovas, J. Silva, Mesa, R. Perez, Eraso (78' Aviles), Braithwaite, Nasjri
Atletico: Oblak – Trippier, Savić, J. Gimenez, Hermoso (60' Vitolo), Koke, Partey (70' M. Llorente), Saul Niguez, Lemar (89' Felipe), Felix, Morata

Żółte kartki: 23' Eraso, 73' Silva - 34' Oblak, 52' Hermoso, 63' Partey, 80' Llorente, 86' Vitolo

Sędzia: Ricardo De Burgos