La Liga: pogrom Betisu na Camp Nou

• Data publikacji: 25.08.2019, 22:55

Na zakończenie 2. kolejki La Liga, na Camp Nou w Barcelonie, gospodarze grali z Realem Betis. "Duma Katalonii" pokazała klasę i pewnie zwyciężyła - 5:2.

Faworytem tego meczu byli oczywiście podopieczni Ernesto Valverde i faktycznie od samego początku dominowali na murawie. Jednak pierwszą groźną sytuację stworzyli goście, która od razu zakończyła się golem. Loren i Nabil Fekir wymienili kilka podań, po czym ten drugi strzelił z krawędzi pola karnego prosto do prawego, dolnego rogu bramki Barcelony. Gospodarze ruszyli więc do odrabiania strat, lecz bramka Betisu była jak zaczarowana. W 38. minucie, bliski szczęścia był Rafinha, ale jego uderzenie zostało skutecznie zablokowane przez jednego z obrońców. Jednak 180 sekund później było już - 1:1. Sergi Roberto dośrodkował piłkę do Antoine'a Griezmanna, a ten niezbyt mocnym strzałem pokonał golkipera gości, choć ten wyraźnie ułatwił Francuzowi sprawę swoją fatalną interwencją.

Pięć minut po zmianie stron, w rolach głównych, znów wystąpili Roberto z Griezmannem. Tym razem były piłkarz Ateltico strzelił niezwykle mocno tuż przy lewym słupku, dając "Barcy" prowadzenie. Od tego momentu istniała tylko jedna drużyna, a kolejne gole były kwestią czasu. Sześć minut potrzebował debiutujący od pierwszej minuty Carles Perez Sayol, by w podobny sposób jak Francuz, podwyższyć na - 3:1. Nie minęło kilka chwil, a na listę strzelców wpisał się boczny obrońca Jordi Alba. To jednak nie był jeszcze koniec emocji na Camp Nou. W 77. minucie, trzy minuty po wejściu na boisko, bramkę numer pięć dla FCB zdobył Arturo Vidal. Goście z Sevilli szybko zdołali odpowiedzieć, bo już po 120 sekundach. Do asysty przy trafieniu Fekira, Loren dołożył też fantastycznego gola, który był ozdobą tego spotkania.

FC Barcelona - Real Betis 5:2 (1:1)

Bramki: 41', 50' Griezmann, 56' Perez, 60' Alba, 77' Vidal - 15' Fekir, 79' Loren

FC Barcelona: ter Stegen - Semedo, Pique, Lenglet, Alba - Roberto, Busquets (74' Vidal), de Jong - Rafinha (81' Junior), Griezmann, Perez (78' Fati)

Real Betis: Martin Fernandez - Alfonso, Sidnei, Bartra, Emerson - Guardado (62' Joaquin), Carvalho, Tello (61' Kaptoum), Canales (75' Lainez), Fekir - Loren

Żółte kartki: 32' Pique - 90' Carvalho

Sędziował: Jose Luis Gonzalez (Hiszpania)

.....

Celta Vigo 1:0 Valencia CF

15' Fernandez

Sporą wpadkę zaliczyła Valencia, która dość nieoczekiwanie przegrała na Estadio de Balaidos z Celtą Vigo. Gospodarze byli w tym meczu dużo lepsi, co pokazywali przez całe 90 minut. Jedynego gola, po kwadransie gry, zdobył Gabriel Fernandez, pokonując Jaspera Cillessena cudownym strzałem piętką. Rozmiary zwycięstwa mogły być okazalsze, gdyby w doliczonym czasie meczu, rzut karny wykorzystał Denis Suarez. Jednak górą w tym pojedynku był holenderski bramkarz "Nietoperzy", który pięknie zatrzymał piłkę, zmierzającą w lewą stronę jego bramki.

.....

Wyniki pozostałych spotkań 2. kolejki:

Granada CF 0:1 Sevilla FC

52' Jordan

Levante UD 2:1 Villarreal CF

68' (k.), 73' (k.) Roger - 3' Moreno

Osasuna 0:0 SD Eibar

Real Madryt 1:1 Real Valladolid

82' Benzema - 88' Guardiola

Getafe CF 1:1 Athletic Bilbao

12' Mata - 6' Garcia

Deportivo Alaves 0:0 Espanyol Barcelona

RCD Mallorca 0:1 Real Sociedad