Ligue 1: wysoka wygrana paryżan

• Data publikacji: 25.08.2019, 23:00

W ten weekend, częściowo kończyła się też 3. kolejka Ligue 1. W ostatnim niedzielnym meczu, PSG podejmowało u siebie ekipę z Tuluzy. Po słabej pierwszej połowie, w drugiej nastąpił pogrom i paryżanie wygrali aż - 4:0.

Pierwsza część meczu była dość przeciętna, żeby nie powiedzieć nudna. Poza tym, że Thomas Tuchel zmuszony był dokonać dwóch zmian, gdyż kontuzji nabawili się Edinson Cavani oraz Abdou Diallo, nic ciekawego się nie wydarzyło.

Jednak po zmianie stron, nastąpiło przebudzenie gospodarzy. Rezerwowy Maxim Choupo-Moting otworzył wynik meczu w 50. minucie, zaś pięć minut później Mathieu Goncalves pokonał własnego bramkarza i było - 2:0. W 69. minucie, znów nieszczęście spotkało Goncalvesa, który zagrywał ręką we własnym polu karnym. Na jego szczęście Angel Di Maria nie potrafił pokonać Baptiste'a Reyneta. Kwadrans przed końcem dużym sprytem wykazał się Choupo-Moting, wykańczając zagranie od Juana Bernata. ''Kropkę nad i", w 83. minucie, postawił Marquinhos, główkując po znakomitym dośrodkowaniu Di Marii z rzutu rożnego.

PSG - Toulouse 4:0 (0:0)

Bramki: 50', 75' Choupo-Moting, 55' (sam.) Goncalves, 83' Marquinhos

PSG: Areola - Dagba, Marquinhos, Diallo (40' Silva), Bernat - Verratti, Gueye, Di Maria - Sarabia, Cavani (14' Choupo-Moting), Mbappe (66' Zagre)

Toulouse: Reynet - Goncalves (71' Said), Amian Adou, Diakite - Sylla, Vainqueur (60' Dossevi), Makengo, Sangare, Moreira - Gradel, Koulouris (60' Leya)

Żółte kartki: 56' Sangare

Sędziował: Jerome Brisard (Francja)

.....

AS Monaco 2:2 Ol. Nimes

39' Slimani, 45+1' Ben Yedder - 70' Philippoteaux, 82' Denkey

Dla obu ekip było to spotkanie o pierwsze ligowe punkty w tym sezonie. Po pierwszej połowie wydawało się, że ze zwycięstwa będą się cieszyć gospodarze. Końcówka pierwszej połowy dawała im bezpieczne prowadzenie - 2:0, po trafieniach Islama Slimaniego oraz Wissama Ben Yeddera. Jednak po zmianie stron, wszystko wywróciło się do góry nogami. Najpierw, za brutalny faul na napastniku gości - Romainie Philippoteaux, z boiska wyleciał Jemerson, a kwadrans później dał on swojej drużynie kontakt. Natomiast w 82. minucie, gola na wagę remisu zdobył Ahoueke Denkey. Mimo tego punktu, oba zespoły pozostają na dnie ligowej tabeli - Nimes na 18., a Monaco na 19. miejscu.

.....

Komplet wyników 3. kolejki:

Dijon SCO 0:2 Bordeaux

11' Hwang, 47' Benito

Stade Brest 1:0 Stade de Reims

86' Charbonier

Angers SCO 3:0 FC Metz

4' El Melali, 43' Santamaria, 67' Alioui

Amiens SC 1:2 FC Nantes

71' Zungu - 53' Coulibaly, 83' Simon

RC Strasbourg 0:2 Stade Rennes

16' Grenier, 54' Niang

Montpellier HSC : Ol. Lyon (27.08)

OSC Lille : St. Etienne (28.08)

OGC Nice : Ol. Marsylia (28.08)