El. Ligi Mistrzów: Crvena zvezda, Olympiakos i Dinamo w fazie grupowej!

• Data publikacji: 27.08.2019, 22:58

Sześć drużyn właśnie zakończyło eliminacje do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Awans wywalczyła połowa z nich.

Crvena zvezda Belgrad (Serbia) 1:1 Young Boys Berno (Szwajcaria)

59' Vukanovic - 82' El Fardou Ben (sam.) (pierwszy mecz 2:2, awans - Crvena)

Po dobrym meczu w Bernie zawodnicy serbskiego zespołu byli w lepszej sytuacji. Pierwsza połowa spotkania w Belgradzie nie była obfita w strzały, a jedynie w żółte kartki, których sędzia dał aż 4. W 59. minucie Vukanovic trafił do siatki Szwajcarów i awans Crveny zvezdy był już bardzo bliski. W końcówce gospodarze strzelili do swojej bramki, trafiając tym samym samobójczego gola. Pomimo tego błędu spotkanie zakończyło się szczęśliwym dla Serbów remisem i ostatecznie awansowali oni do Ligi Mistrzów drugi raz z rzędu.

FK Krasnodar (Rosja) 1:2 Olympiakos Pireus (Grecja)

10' Utkin - 11', 48' El Arabi (pierwszy mecz 0:4, awans - Olympiakos)

Po pogromie w Grecji, ekipa z Krasnodaru mogła jedynie marzyć o awansie do Ligi Mistrzów. Mecz w Rosji rozpoczął się dość agresywnie po obu stronach. W 10. minucie gospodarze trafili na 1:0, ale minutę później El Arabi (Olympiakos) wyrównał. Głód bramek trwał dalej, lecz do przerwy już ich nie oglądaliśmy. Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy El Arabi popisał się kolejnym trafieniem w meczu i było już 2:1 dla drużyny z Pireus. Tym strzałem potwierdził, że bez wątpienia to grecki zespół zasługuje na grę w fazie grupowej LM. Do końcowego gwizdka bramek już nie ujrzeliśmy i to Olympiakos zagra w Lidze Mistrzów.

Rosenborg BK (Norwegia) 1:1 Dinamo Zagrzeb (Chorwacja)

11' Akintola - 71' Gojak (pierwszy mecz 0:2, awans - Dinamo)

Celem norweskiej ekipy był oczywiście awans do fazy grupowej. Po porażce w Zagrzebie 0:2 musieli ograć rywali co najmniej takim samym wynikiem. Strzelanie bramek dla gospodarzy rozpoczął Akintola już w 11. minucie meczu. Do przerwy utrzymał się wynik 1:0. Apetyty gospodarzy ostudził Gojak w 71. minucie zdobywając gola na 1:1. Ostatecznie remis ten dał awans drużynie z Chorwacji.