El. Ligi Mistrzów: Ajax, Club Brugge i Slavia kompletują skład fazy grupowej

• Data publikacji: 28.08.2019, 23:15

Ajax Amsterdam, Club Brugge i Slavia Praga uzupełniły skład 32 drużyn, które zagrają w fazie grupowej Ligi Mistrzów 2019/20.

(NED) Ajax Amsterdam 2:0 APOEL Nikozja (CYP)

43' Alvarez, 80' Tadić (pierwszy mecz 0:0, awans - Ajax Amsterdam)

Po bezbramkowym remisie w cypryjskim kotle, w lepszej sytuacji wydawali się być Holendrzy. Faktycznie, zespół APOELU został kompletnie zdominowany przez półfinalistów ostatniej edycji Ligi Mistrzów, ale bramka Vida Beleca była jak zaczarowana. Jednak tuż przed zejściem do szatni, w 43. minucie, Edson Alvarez otworzył wynik meczu. Hakim Ziyech dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, a ten głową wbił ją do siatki obok bezradnego Słoweńca. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, a "kropkę nad i", dziesięć minut przed końcem postawił Dusan Tadić. Klaas-Jan Huntelaar zacentrował na drugą stronę pola karnego, a Serb strzałem na długi słupek pokonał golkipera APOEL-u.

(BEL) Club Brugge 2:1 LASK Linz (AUT)

70' Vanaken, 89' Dennis - 74' (k.) Klauss (pierwszy mecz 1:0, awans - Club Brugge)

Po pierwszym meczu, w nieco lepszej sytuacji byli dzisiejsi gospodarze , którzy wrócili z delegacji do Austrii ze skromnym zwycięstwem. Dziś długo utrzymywał się bezbramkowy wynik, ale w 70. minucie Hans Vanaken uszczęśliwił miejscowych kibiców, gdy głową wykończył dośrodkowanie z kornera kapitana zespołu Ruuda Vormera. Radość Brugii nie trwała jednak zbyt długo, bo zaledwie cztery minuty. W polu karnym popychany był Reinhold Rantfl, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Joao Klauss i pewnym strzałem pokonał Simona Mignoleta. Niestety dla gości, w 81. minucie, nerwów na wodzy nie utrzymał ich kapitan Gernot Trauner i z drugą żółtą kartką wyleciał z boiska. Taki obrót spraw bezlitośnie wykorzystali piłkarze Philippe'a Clementa, którzy wyszli z zabójczą kontrą. Piłkę na skrzydle otrzymał Percy Tau, podał do innego rezerwowego Emmanuela Dennisa, zaś ten nawinął obrońcę i posłał ją do wprost do siatki.

(CZE) Slavia Praga 1:0 CFR Cluj (ROU)

66' Boril (pierwszy mecz 1:0, awans - Slavia Praga)

Prażanie po raz drugi ograli rumuński CFR Cluj i po raz drugi w stosunku - 1:0. Gospodarze byli w tym spotkaniu lepsi, ale jedyny gol padł dopiero po przerwie. W 66. minucie, Jan Boril otrzymał crossowe podanie z drugiego skrzydła, wbiegł w szesnastkę i płaskim strzałem przy dalszym słupku posłał futbolówkę do siatki.