El. Ligi Europy: Świderski z bramką, ale PAOK bez awansu

• Data publikacji: 29.08.2019, 23:17

Na 21 stadionach zakończyły się eliminacje do fazy grupowej Ligi Europy 2019/20. Poza meczem Legii Warszawa, najciekawiej było w Borysowie oraz Salonikach.

(BLR) BATE Borysów 2:0 FK Astana (KAZ)

6' Skavysh, 85' Yablonski (pierwszy mecz 0:3, awans - FK Astana)

Białoruska ekipa po wysokiej przegranej (0:3) w Astanie, była w ciężkiej sytuacji. Kazachska drużyna, w przypadku strzelonej bramki, miała awans już prawie pewny. Gospodarze od początku grali bardzo agresywnie, co w 6. minucie poskutkowało trafieniem Skavysha. W 85. minucie Yablonski podwyższył prowadzenie do 2:0, ale taki wynik utrzymał się już do końca. W dwumeczu Astana zwyciężyła 3:2 i to Kazachowie meldują się w fazie grupowej LE.

(GRE) PAOK Saloniki 3:2 Slovan Bratysława (SVK)

49' Liminios, 50' Świderski, 87' Giannoulis - 38' Medvedev, 61' De Marco (pierwszy mecz 0:1, awans - Slovan Bratysława)

,

Pierwszą bramkę w meczu zdobyli Słowacy, chwilę przed przerwą. Po rozpoczęciu drugiej połowy dwoma szybkimi trafieniami, w tym jednym autorstwa Karola Świderskiego, PAOK objął prowadzenie 2:1. W przypadku bramki Slovana, grecki zespół musiał wygrać mecz co najmniej dwoma bramkami. Utrudnił to gol na 2:2 w 61. minucie. Grecy zdołali jeszcze trafić na 3:2 w końcówce meczu, lecz ostatecznie do wicemistrz Słowacji zagra w Lidze Europy.

.....

Komplet wyników 4. rundy el. Ligi Europy:

(SCO) Glasgow Rangers 1:0 Legia Warszawa (POL)

90+1' Morelos (pierwszy mecz 0:0, awans - Glasgow Rangers)

(AZE) Qarabag Agdam FK 2:1 Linfield FC (NIR)

6 Romero, 88' Zoubir - 90+3' Lavery (pierwszy mecz - 2:3 , awans - Qarabag FK Agdam)

(LAT) Riga FC 1:0 FC Kopenhaga (DEN)

75' Brisola (pierwszy mecz 1:3, awans - FC Kopenhaga)

(SWE) AIK Sztokholm 1:4 Celtic (SCO)

33' (k.) Larsson - 17' Forrest, 34' Johnston, 87' Jullien, 90+3' Morgan (pierwszy mecz 0:2, awans - Celtic Glasgow)

(CYP) Apollon Limassol 0:4 PSV Eindhoven (NED)

73' Ihattaren, 76' Mitroglou, 79', 90+4' Malen (pierwszy mecz 0:3, awans - PSV Eindhoven)

(ISR) Bnei Yehuda Tel Awiw 0:1 Malmo FF (SWE)

7' Molins (pierwszy mecz 0:3, awans - Malmo FF)

(NOR) Molde FK 1:1 Partizan Belgrad (SRB)

72' James - 80' Miletić (pierwszy mecz 1:2, awans - Partizan Belgrad)

(UKR) Zorya Ługańsk 2:2 Espanyol Barcelona (ESP)

54' Lednev, 78' Rusyn - 34' Ferreyra, 62' Vargas (pierwszy mecz 1:3, awans - Espanyol Barcelona)

(RUS) Spartak Moskwa 1:2 SC Braga (POR)

89' Bakayev - 42', 45+3' Horta (pierwszy mecz 0:1, awans - SC Braga)

(ISR) Hapoel Beer Sheva 0:3 Feyenoord Rotterdam (NED)

46' Kokcu, 52' Berghuis, 61' Burger (pierwszy mecz 0:3, awans - Feyenoord Rotterdam)

(TUR) Trabzonspor 0:2 AEK Ateny (GRE)

24' Livaja, 30' Mantalos (pierwszy mecz 3:1, awans - Trabzonspor)

(LUX) F91 Dudelange 2:1 (5:4 k.) Ararat-Armenia (ARM)

48', 71' Sinani - 24' Lima (pierwszy mecz 1:2, awans - F91 Dudelange)

(HUN) Ferencvaros Budapeszt 4:2 Suduva Mariampol (LTU)

36' (k.) Varga, 45+1' Boli, 66' Nguen, 90+6' (k.) Signevich - 11' Verbickas, 64' Topcagić (pierwszy mecz 0:0, awans - Ferencavros Budapeszt)

(CRO) HNK Rijeka 1:1 KAA Gent (BEL)

32' Puljić - 33' Plastun (pierwszy mecz 1:2, awans - KAA Gent)

(SLO) NK Maribor 2:2 Ludogorets Razgrad (BUL)

65' Tavares, 72' Vancas - 17' Marcelinho, 26' (k.) Keseru (pierwszy mecz 0:0, awans - Ludogorets Razgrad)

(GER) Eintracht Frankfurt : RC Strasbourg (FRA)

27' (sam.) Mitrović, 60' Kostić, 66' da Costa (pierwszy mecz 0:1, awans - Eintracht Frankfurt)

(ENG) Wolverhampton 2:1 Torino FC (ITA)

30' Jimenez, 59' Dendoncker - 58' Belotti (pierwszy mecz 3:2, awans - Wolverhampton Wanderers)

(POR) Vitoria Guimaraes 1:0 FCSB (ROU)

53' (k.) Tapsoba (pierwszy mecz 0:0, awans - Vitoria Guimaraes)