PKO Ekstraklasa: Jagiellonia zwyciężyła w Kielcach!

• Data publikacji: 30.08.2019, 22:20

W drugim meczu 7. kolejki PKO Ekstraklasy spotkały się ze sobą drużyny Korony Kielce oraz Jagiellonii Białystok.

Na kielecką Suzuki Arenę Jagiellończycy przyjechali zajmując 3. miejsce w tabeli. Stawiani byli jako zdecydowani faworyci, jako że miejscowa Korona zajmuje dopiero 15. lokatę, czyli przedostatnią.

Mimo przewagi "na papierze" zespołu z Podlasia, to Kielczanie lepiej weszli w to spotkanie. Od samego początku gospodarze "przycisnęli" trochę rywali, ale z czasem piłkarze Jagiellonii wyrównali posiadanie piłki oraz powoli zaczęli przeważać w środku pola. W ostatnich minutach pierwszej połowy Ivan Runje, zawodnik gości, trafił do siatki rywali i do szatni piłkarze z Białegostoku schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

Ekipa trenera Mamrota rozegrała się na dobre w 2. połowie. Mimo, że posiadanie piłki wskazywało na co innego, Jagiellonia dominowała na boisku pod względem skutecznych akcji. W 58. minucie Imaz wykorzystał podanie Guilherme i było już 2:0 dla gości. Do końca spotkania piłka częściej była w posiadaniu Korony, ale co z tego, skoro nie potrafili stworzyć żadnej dogodnej okazji, a co dopiero oddać celny strzał. Mecz zakończył się zwycięstwem Jagiellonii 2:0 i zasłużenie goście wywożą z Kielc 3 punkty.

Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 0:2 (0:1)

Bramki: 43' Runje, 58' Imaz

Korona: Sokół - Gardawski, Kovacevic, Marquez, Spychała - Pucko, Żubrowski, Gnjatic (56' Lioi), Skrzecz (46' Radin) - Pacinda (46' Papadopulos), Cebula

Jagiellonia: Węglarz - Guilherme, Arsenic, Runje, Wójcicki - Romanczuk, Imaz, Pospisil - Kostal (75' Klimala), Bida (89' Mudrinski), Camara  (60' Poletanovic)

Żółte kartki: 61' Radin, 82' Lioi

Sędziował: Szymon Marciniak (Płock)