Ligue 1: udany debiut Bułki w PSG

• Data publikacji: 30.08.2019, 22:39

Dziś rozpoczęła się 4. kolejka francuskiej Ligue 1, a pierwszym jej  starciem był pojedynek pomiędzy FC Metz oraz PSG.

Przyjezdne PSG, po 3. kolejkach niespodziewanie nie ma kompletu punktów. Stało się tak dzięki Stade Rennais, które zrobiło niespodziankę i wygrało z wielokrotnym mistrzem Francji. Trener paryskiego klubu podjął decyzję, aby w tym meczu dać szansę młodemu Polakowi Marcinowi Bułce.

Od początku spotkania dominowali piłkarze PSG. Pierwszą okazję na zdobycia gola otrzymali po faulu Mamadou Fofany (Metz) w polu karnym. Sędzia podyktował jedenastkę, którą pewnie na bramkę zamienił Angel Di Maria. Chwilę przed końcem pierwszej połowy Choupo-Moting świetnie wykorzystał podanie Verrattiego i do przerwy było 2:0.

W drugiej połowie paryżanie zwolnili trochę tempo gry, ale nadal mieli wszystko pod kontrolą. Do końca utrzymał się wynik 2:0 dla PSG, które pewnie zabiera z Metz 3 punkty. Warto pochwalić młodego Marcina Bułkę, który przez cały mecz zachował czyste konto.

FC Metz - PSG 0:2 (0:2)

Bramki: 11' Di Maria (kar.), 43' Choupo-Moting

Metz: Oukidja - Delaine, Boye, Sunzu, Centonze - Fofana (59' Angban), Maiga, Cohade (70' Gakpa) - Nguette, Diallo, Boulaya (82' Niane)

PSG: Bułka - Bernat, Silva, Marquinhos, Dagba - Verratti (82' Kurzawa), Gueye, Aouchiche (65' Paredes) - Sarabia, Choupo-Moting (90' Jese), Di Maria

Żółte kartki: 27' Fofana

Sędziował: Frank Schneider (Francja)