PKO Ekstraklasa: pierwsze zwycięstwo Arki Gdynia

• Dodał: Jakub Zegarowski
  • Data publikacji: 30.08.2019, 19:52

Arka Gdynia pokonała Górnika Zabrze 1:0 (0:0) w pierwszym meczu 7. kolejki PKO Ekstraklasy. Pierwsze zwycięstwo w sezonie zapewnił Gdynianom Davit Schirtladze.

Całkiem przyzwoite widowisko oglądali w pierwszej połowie kibice zgromadzeni na stadionie w Gdyni. Obie drużyny starały się grać w piłkę, stwarzając sobie kilka okazji strzeleckich. Jako pierwszy zaatakowali goście. Już w 5. minucie groźny strzał z pola karnego oddał Igor Angulo, ale Pavel Steinbors popisał się świetną interwencją. Kolejne minuty upływały pod optyczną przewagą Zabrzan, ale trudno powiedzieć, żeby przełożyło się to na szanse bramkowe. Górnicy starali się kreować grę, ale byli zbyt mało dokładni, żeby umieścić piłkę w siatce łotewskiego golkipera. Druga część premierowej odsłony to jednak groźniejsze ataki Gdynian. Świetnie w polu karnym przyjezdnych odnajdował się Maciej Jankowski. Doświadczony polski napastnik miał dwie wyśmienite szanse na przestrzeni trzech minut, ale najpierw trafił w ofiarnie interweniującego Chudego, a następnie uderzył obok bramki.

Po zmianie stron lepiej poradzili sobie Arkowcy. Już w 55. minucie precyzyjnym dośrodkowaniem z lewej strony boiska popisał się Adam Marciniak. Davit Schirtladze nie miał łatwej pozycji, ale strzałem z półobrotu dał gospodarzom prowadzenie. Podopieczni Marcina Brosza starali się odrobić straty, lecz brakowało im ofensywnych argumentów. Momentami zamykali Gdynian na ich własnej połowie, ale znów nie przekładało się to na klarowne sytuacje. Co ciekawe, końcowe fragmenty meczu wcale nie należały do Górnika. Arka starała się dłużej utrzymywać przy piłce, stwarzała sobie nawet niezłe sytuacje. Najlepszej z nich w 86. minucie nie wykorzystał Michał Nalepa, strzelając tuż zza pola karnego obok bramki.

Arka Gdynia - Górnik Zabrze 1:0 (0:0)
Bramki: 55' Schirtladze
Arka Gdynia: Steinbors – Zbozień, Maghoma, Helstrup, Marciniak (85. Danch) – Busuladzić, Vejinović, Antonik (69. Młyński), Nalepa – Jankowski (79. Budziński), Schirtladze
Górnik Zabrze: Chudý – Janża, Bochniewicz, Wiśniewski, Sekulić – Ściślak (72' Matuszek), Matras (59' Baidoo), Kopacz (46' Bainović), Jimenez – L. Wolsztyński, Angulo
Żółte kartki: Budziński - Wiśniewski

Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork)