PKO Ekstraklasa: trzy punkty zostają w Płocku

• Data publikacji: 31.08.2019, 17:05

Wisła Płock pokonała ŁKS Łódź w 7 kolejce PKO Ekstraklasy 2:1. Bramki dla płocczan strzelali Kuświk w trzeciej minucie i na piętnaście minut przed końcem meczu wynik meczu ustalił Merebaszwili.

Nafciarze na prowadzenie wyszli już w 3 minucie meczu, kiedy to bramkę po dobitce zdobył Grzegorz Kuświk. Zespół z Płocka nabrał wiatru w żagle i przeważał w dalszej fazie spotkania. Wiślacy spore zaskoczenie przeżyli w 18 minucie. Wyrównującego gola dla ŁKS'u zdobył Łukasz Sekulski. Dużą zasługę przy tym miał bramkarz Płocka - wypluł piłkę przed siebie, a Sekulski zrobił co do niego należało.

Wisła na prowadzenie wyszła już 10 minut później, ponownie Grzegorz Kuświk. Okazało się jednak, że faulowany w tej akcji był młody defensor łodzian, Jan Sobociński i bramki finalnie nie uznano. Po kilkunastu minutach płocczanie mieli kolejną dobrą okazję na gola. Dominik Furman obił słupek bramki i piłka wróciła do gry. Do trzech razy sztuka chciałoby się powiedzieć, gdyż trzecią klarowną sytuację do wyjścia na prowadzenie miał Giorgi Merebaszwili. Na zegarze była 75 minuta, kiedy Gruzin pokonał Kołbę. Stan meczu utrzymał się już do końca - 3 punkty zostają w Płocku.

Wisła Płock - ŁKS Łódź 2:1 (1:1)

Bramki: Kuświk 3', Merebaszwili 75' - Sekulski 18'
Wisła Płock: Daehne - Michalski (Tomasik 81'), Uryga, Fojut, Stefańczyk - Rasak (Ambrosiewicz 76'), Furman - Merebaszwili, Szwoch, Ricardinho - Kuświk (Sahiti 70')
ŁKS Łódź: Kołba - Rozmus, Sobociński, Juraszek, Grzesik - Kalinkowski (Kujawa 79'), Piątek, Guima - Ramirez, Sekulski, Bryła (Pirulo 67')
Żółte kartki: Rasak 40' - Juraszek 22', Sobociński 70', Guima 70'

Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce)