Bundesliga: Bayern rozgromił Mainz, kolejny gol Lewandowskiego

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 31.08.2019, 17:44

Bayern Monachium rozgromił FSV Mainz w meczu 3. kolejki Bundesligi 6:1. Jedną z bramek zdobył Robert Lewandowski.

Mecz rozpoczął się dość niespodziewanie. Bayern, grający przed własną publicznością, od szóstej minuty przegrywał z FSV Mainz. Goście rozegrali koronkową akcję. Prawym skrzydłem pociągnął Ronael Pierre-Gabriel i wrzucił piłkę wprost na głowę Jeana-Paula Boetiusa, który z sześciu metrów skierował ją do bramki. Bayern z biegiem czasu uspokoił grę i zdominował rywala. W 36. minucie Ivan Perisić dograł do Benjamina Pavarda, a ten pięknym strzałem z woleja pokonał bramkarza rywali. W doliczonym czasie pierwszej połowy sędzia podyktował rzut wolny po faulu na Robercie Lewandowskim tuż przed polem karnym Mainz. W samo okienko przymierzył David Alaba i wyprowadził Bayern na prowadzenie.

Po przerwie Bayern bardzo szybko podwyższył swoje prowadzenie. W 54. minucie Pavard odwdzięczył się Perisiciowi i dograł mu idealnie piłkę, a Chorwat strzałem głową trafił do siatki. W drugiej połowie Mainz nie istniało, Bayern cały czas dominował. Kolejne dośrodkowanie wykorzystał Kingsley Coman i pokonał Mullera strzałem z półwoleja. Swojego gola doczekał się także Robert Lewandowski. Thomas Mueller wycofał mu piłkę, a Polak popisał się znakomitym przyjęciem i oddał natychmiastowy strzał, nie dając szans bramkarzowi. W 80. minucie wynik spotkania na 6:1 ustalił Alphonso Davis. Kanadyjczyk po podaniu Muellera wpakował futbolówkę do pustej bramki.

Bayern Monachium - FSV Mainz 6:1 (2:1)

Bramki:  36' Pavard, 45+1' Alaba, 54' Perisić, 64' Coman, 78' Lewandowski, 81' Davies - 6' Boetius

Bayern: Neuer - Pavard, Sule, Hernandez, Alaba - Alcantara (80' Cuisance), Kimmich, Coutinho (68' Mueller) - Perisić (67' Davies), Lewandowski, Coman

Mainz: Muller - Pierre-Gabriel, Niakhate, Hack, Caricol - Fernandes, Baku, Latza (46' Kunde Malong) - Boetius - Onisiwo (83' St. Juste), Burkardt (56' Szalai)

Kartki: Kimmich, Hernandez, Alcantara - Niakhate, Hack, Malong

Sędzia: Marcus Schmidt