Premier League: Brighton wysoko pokonane na Etihad Stadium

• Data publikacji: 31.08.2019, 17:53

W meczu 4. kolejki angielskiej Premier League Manchester City podejmował u siebie Brighton. Gospodarze pewnie pokonali rywali wynikiem 4:0.

Dla The Citizens był to "spacerek" a nie mecz. Bez większych problemów strzelali bramki i rozgrywali groźne akcje, a pierwszego gola zdobyli już w 2. minucie. W 37. minucie doszło do starcia Laporte (Man. City) z zawodnikiem gości, co okazało się kontuzją kolana, przez co musiał on opuścić plac gry. Tuż przed przerwą Sergio Aguero wykorzystał podanie De Bruyne i trafił na 2:0.

Chwilę po przerwie Aguero strzelił drugą bramkę i podwyższył prowadzenie gospodarzy do 3:0. W 79. minucie Bernardo Silva, który dopiero co wszedł na boisko, wykorzystał podanie bramkostrzelnego dziś Argentyńczyka i "dobił" zespół Brighton. Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem Manchesteru City 4:0.

Manchester City - Brighton & Hove Albion 4:0 (2:0)

Bramki: 2' De Bruyne, 42', 55' Aguero, 79' Silva

Man. City: Ederson - Zinchenko, Laporte (37' Laporte), Otamendi, Walker - D.Silva (78' B.Silva), Rodri, De Bruyne (69' Gundogan) - Sterling, Aguero, Mahrez

Brighton: Ryan - Burn, Dunk, Webster - Bernardo (67' Murray), Propper, Stephens, Montoya - Trossard (74' Gross), Maupay (66' Connolly), March

Żółte kartki: 36' Laporte - 83' Dunk

Sędziował: Jonathan Moss