Serie A: kapitalny mecz w Turynie, Juventus pokonał Napoli

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 31.08.2019, 22:45

Znakomite widowisko zafundowali nam piłkarze Juventusu i Napoli w hicie drugiej kolejki Serie A. Juventus prowadził już 3:0, potem Napoli wyrównało, ale w doliczonym czasie bramkę samobójczą zaliczył Kalidou Koulibaly i Stara Dama wygrała 4:3. Asystę zaliczył Piotr Zieliński.

W podstawowym składzie Juventusu wystąpił Wojciech Szczęsny, a od pierwszej minuty w Napoli zagrał Piotr Zieliński, W kadrze meczowej zabrakło Arkadiusza Milika, który zmaga się z kontuzją.

Juventus od początku narzucił swój styl gry i naciskał rywali. Pierwszą groźną sytuację miał Cristiano Ronaldo, ale jego mocny strzał obronił Alex Meret. Udanie w mecz wszedł również Wojciech Szczęsny. Golkiper Juventusu powstrzymał strzał Allana. W 15. minucie z kontuzją zszedł Mattia De Sciglio, a zastąpił go Danilo. Brazylijczyk zaliczył wejście smoka, gdyż zaledwie minutę później wykorzystał podanie Douglasa Costy i pokonał Mereta.

Juventus nie myślał odpuszczać i już trzy minuty później prowadził 2:0. Znakomicie w polu karnym zachował się Gonzalo Higuain, który wyprowadził w pole obrońców Napoli i mocnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi rywali. Napoli nie miało pomysłu jak sforsować obronę Juve. Tymczasem gospodarze tworzyli sobie kolejne sytuacje. W poprzeczkę trafił Sami Khedira. W końcówce pierwszej części spotkania uaktywnił się Piotr Zieliński, ale nie przyniosło to efektu i do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Po zmianie stron Juventus cofnął się i dał pograć Napoli. Sprawiło to, że goście oddali kilka strzałów na bramkę. Jednak to Juventus po raz kolejny skarcił rywala. Po odbiorze piłki Stara Dama wyprowadziła szybką kontrę, którą strzałem po ziemi skutecznie zakończył Ronaldo.

Napoli wzięło się do roboty. W 66. minucie po rzucie wolnym, który wykonywał Mario Rui w polu karnym główkował Kostas Manolas i pokonał Wojciecha Szczęsnego. Dwie minuty później asystę przy trafieniu Hirvinga Lozano zaliczył Piotr Zieliński. Zrobiło się znakomite widowisko. Obie drużyny na zmianę atakowały.

W 81. minucie Napoli wypracowało sobie kolejny stały fragment gry. Tym razem do rzutu wolnego podszedł Jose Callejon i idealnie obsłużył podaniem Giovanni'ego Di Lorenzo, który doprowadził do remisu. Nie był to koniec emocji, gdyż w doliczonym czasie Juventus zapewnił sobie zwycięstwo za sprawą bramki samobójczej Kalidou Koulibaly'ego.

Juventus - SSC Napoli 4:3 (2:0)

Bramki: 16' Danilo, 19' Higuain, 62' Ronaldo, 90+2' Koulibaly (sam.) - 66' Manolas, 68' Lozano, 81' Di Lorenzo

Juventus: Szczęsny - De Sciglio (15' Danilo), Bonucci, de Ligt, Alex Sandro - Khedira (60' Can), Pjanić, Matuidi - Costa, Higuain (76' Dybala), Ronaldo

Napoli: Meret - Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Ghoulam (46' Rui) - Callejon, Allan (74' Elmas), Zieliński, Insigne (46' Lozano) - Ruiz - Mertens

Kartki: Matuidi, Alex Sandro, Costa - Ghoulam, Di Lorenzo, Elmas

Sędzia: Daniele Orsato (Włochy)