PKO Ekstraklasa: show na Reymonta!
Piotr Drabik/Wikimedia

• Dodał: Aleksander Kurcoń
  • Data publikacji: 31.08.2019, 23:32

Wisła Kraków po szalonym meczu pokonała Zagłębie Lubin 4:2. Główną rolę odegrał Paweł Brożek - 36-latek zdobył dwie bramki.

Wisła Kraków znakomicie weszła w spotkanie - już w 19. minucie dobre dośrodkowanie Savicevicia wykorzystał Michał Mak i wślizgiem posłał piłkę do siatki. Chwilę później było już 2:0. Tym razem Mak wcielił się w rolę asystenta i po dwójkowej akcji wyprowadził Pawła Brożka na sytuację sam na sam. Doświadczony snajper wiedział już co ma zrobić i powiększył prowadzenie swojej drużyny. Wisła jednak nie cieszyła się długo z dwóch goli przewagi. W 27. minucie defensywa Białej Gwiazdy straciła piłkę tuż przed polem karnym. Do futbolówki dopadł Filip Starzyński, odegrał głową do Sasy Ziveca, a ten z najbliższej odległości dopełnił formalności i zdobył gola kontaktowego. Dziesięć minut później na tablicy wyników widniał już remis. Tym razem Starzyński dorzucił piłkę z rzutu rożnego, a walkę w powietrzu wygrał Sasa Balic, który umieścił ją w siatce. Pierwsza połowa to była najlepsza wizytówka meczów na Reymonta 22 - w zeszłym sezonie to właśnie tu odgrywano największe thrillery na murawie. Jak widać emocje nadal nie opuszczają drużyny Macieja Stolarczyka.

Po zmianie stron tętno wszystkich znajdujących się na stadionie szybko podskoczyło, bowiem już w 53. minucie sędzia Daniel Stefański wskazał na wapno po faulu Kopacza na Saviceviciu. Po analizie VAR arbiter jednak zdecydował się anulować tę decyzję, tym samym wynik pozostał bez zmian. Jak się później okazało - nie na długo. Już w 58. minucie Kamil Wojtkowski popisał się widowiskową akcją w polu karnym, przełożył sobie piłkę na lewą nogę i pewnym strzałem przy słupku pokonał bramkarza gości. Tym samym Wisła wróciła na prowadzenie i nie oddała już go do końca spotkania. Pod koniec meczu wynik ustalił Paweł Brożek, który wykorzystał dośrodkowanie Rafała Boguskiego. Można powiedzieć, że to spotkanie jest doskonałym podsumowaniem Wisły z tego sezonu - Maciej Stolarczyk musi łączyć bardzo młodych zawodników jak Mak i Wojtkowski z doświadczonymi, będącymi na skraju kariery piłkarzami, jak Brożek i Boguski. Na razie wychodzi mu to całkiem dobrze.

Wisła Kraków 4-2 Zagłębie Lubin 4:2 (2:2)
Bramki: Mak 19', Brożek 23', 84', Wojtkowski 58' - Živec 27', Balić 37'
Wisła Kraków: Buchalik - Niepsuj, Klemenz, Janicki, Sadlok - Błaszczykowski, Savićević (65' Boguski), Silva, Wojtkowski, Mak (85' Chuca) - Brożek (89' Zdybowicz.
Zagłębie Lubin: Forenc - Kopacz, Guldan, Oko, Balić - Czerwiński (85' Bohar), Tosik (75' Sirk), Slisz, Starzyński, Živec (85' Poręba) - Szysz.
Żółte kartki: Sadlok, Savićević, Błaszczykowski - Tosik, Balić.
Sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz)