Premier League: Arsenal remisuje z Tottenhamem
Ardfern

• Dodał: Antoni Zgliński
  • Data publikacji: 01.09.2019, 19:26

Już w 4. kolejce angielskiej Premier League spotkały się ze sobą dwie z trzech najlepszych londyńskich ekip. Arsenal podejmował na Emirates Stadium Tottenham.

Derby Londynu lepiej zaczęły "Koguty". W 10. minucie bramkę zdobył Christian Eriksen. Pod koniec pierwszej połowy sędzia podyktował rzut karny dla gości, który pewnie wykorzystał Harry Kane i było już 2:0. Kontaktowego gola udało się trafić Alexandre Lacazette w doliczonym czasie gry w pierwszej połowie.

Cały mecz, poza bramkami, był pełen agresywnej gry oraz nieładnych zachowań piłkarzy. Sędzia musiał często interweniować pokazując żółte kartoniki. Pierwsza część drugiej połowy zdecydowanie należała do "Kanonierów". Stworzyli sobie kilka dogodnych okazji, aż w końcu w 71. minucie Aubameyang wykorzystał podanie Guendouzi'ego i wyrównał rezultat. Do końca meczu obyło się już bez bramek, ale nie bez emocji. Wynik mógł ulec zmianie w każdym momencie, ale ostatecznie sprawiedliwy remis o po jednym punkcie dla każdej z drużyn.

Arsenal Londyn - Tottenham Hotspur 2:2 (1:2)

Bramki: 45+1' Lacazette, 71' Aubameyang - 10' Eriksen, 40' Kane (kar.)

Arsenal: Leno - Kolasinac, Luiz, Sokratis, Maitland-Niles - Guendouzi, Xhaka, Torreira (63' Ceballos) - Aubameyang, Lazacette (67' Mkhitaryan), Pepe

Tottenham: Lloris - Rose, Vertonghen, Alderweireld, Sanchez - Winks, Sissoko, Son (79' Lo Celso), Eriksen, Lamela (60' Alli) - Kane

Żółte kartki: 63' Lacazette, 87' Sokratis, 90+2' Xhaka - 28' Rose, 32' Lamela, 57' Eriksen, 74' Winks, 78' Sanchez

Sędzia: Martin Atkinson