Hokej - LM: przegrana dogrywka GKS Tychy

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 01.09.2019, 20:08

Z doskonałej strony pokazali się hokeiści GKS Tychy w 2. kolejce tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski ulegli mistrzom Niemiec - Adler Manheim 2:3 po dogrywce.

Po kiepskim starcie sezonu w wykonaniu Tyszan i klęsce w meczu z Djurgardens IF 2:6, przyszedł czas na starcie z mistrzem Niemiec Adler Manheim. Dzisiejszy pojedynek mistrzowie Polski rozpoczęli znakomicie. Już w 8. minucie GKS-owi dał prowadzenie Alexander Szczechura. Napastnik wykorzystał błąd defensywy rywala i pewnie umieścił krążek w bramce. Niemcy ruszyli do ataku, ale w pierwszej tercji więcej bramek nie padło.

Druga odsłona to wymiana ciosów. W pierwszej części tej tercji Adler cały czas przeważał. Wynik nie uległ zmianie aż do 35. minuty, kiedy to drogę do bramki mistrzów Polski znalazł Phil Hungerecker. Dwie minuty później było już 1:2 dla przyjezdnych. Tym razem bramkę zanotował Stutzle. Hokeiści GKS-u nie zamierzali poddawać się i po upływie 41 sekund doprowadzili do remisu, wykorzystując fragment gry w przewadze. Trafienie zanotował Mike Szmatula.

W trzeciej odsłonie kibice nie ujrzeli bramek i o triumfie w meczu zadecydowała dogrywka. Tyszanie bronili się skutecznie, ale do czasu. W 3. minucie dogrywki bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Matthias Plachta.

Po dwóch kolejkach podopieczni Andreja Gusowa mają na swoim koncie jeden punkt. Szansę na poprawę dorobku będą mieli już 6 września, kiedy to czeka ich rewanż z drużyna Adler.

GKS Tychy – Adler Mannheim 2:3 (1:0, 1:2, 0:0, 0:1)

Szczechura (8'), Szmatula (37')  - Hungerecker (35'), Stutzle (37'), Plachta (63')