PKO Ekstraklasa: Legia pewnie pokonała Raków

• Data publikacji: 01.09.2019, 21:55

W niedzielny wieczór Legia Warszawa podejmowała u siebie Raków Częstochowa. Gospodarze nie byli zbyt gościnni i pokonali 3:1 drużynę prowadzoną przez Marka Papszuna. Bohaterem spotkania został Jarosław Niezgoda, który ustrzelił hat-tricka.

W dzisiejszym meczu Legioniści zagrali w okazjonalnych czarnych trykotach z okazji 30. rocznicy tragicznej śmierci Kazimierzy Deyny. Już w 5. minucie piłkarze stołecznej drużyny wyszli na prowadzenie za sprawą strzału głową Niezgody. Chwilę później napastnik Legii ponownie pokazał się z bardzo dobrej strony. Tym razem zagapili się obrońcy Rakowa, którzy w odpowiednim momencie nie odebrali zawodnikowi warszawskiej drużyny piłki. Do przerwy wynik spotkania nie uległ już zmianie.

Na początku drugiej połowy ponownie dał o sobie znać bohater niedzielnego wieczoru. Tym razem Jarosław Niezgoda pewnie wykonał rzut karny. W kolejnych minutach w dalszym ciągu dominowali piłkarze stołecznej drużyny, ale swoje okazje mieli również przyjezdni. W doliczonym czasie gry honorowego gola dla Rakowa zdobył Petrasek.

Legia Warszawa - Raków Częstochowa 3:1 (2:0)

Bramki: Niezgoda 5’, 10’, 50’ (k) - Petrasek 90’+3’

Legia Warszawa: Majecki - Vesović, Wieteska, Jędrzejczyk, Karbownik - Martins (Praszelik 71’), Antolić - Luquinhas, Gvilia (Cafu 59’), Nagy - Niezgoda (Carlitos 64’)

Raków Częstochowa: Gliwa - Szymonowicz, Petrasek, Azemović - Apolinarski (Bartl 33’), Sapała, Schwarz, Kun - Szczepański, Musiolik (Nouvier 46’) - Forbes (Kolev 74’)

Żółte kartki: Antolić (65’), Jędrzejczyk (67’) - Szymanowicz (14’)

Sędziował: Tomasz Musiał